Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Akiby Rubinsteina co roku w trzeciej dekadzie sierpnia odbywa się w Polanicy Zdroju. 50 edycja tych zawodów została zorganizowana w miejscowym Teatrze Zdrojowym. W rozgrywkach uczestniczyło 13 szachistów UKS GIECEK Radków, którzy grali w pięciu różnych Openach różniących się wiekiem i posiadanymi rankingami. W dwóch z nich Radkowianie uplasowali się na miejscach na podium. W OPENIE D dla zawodników do rankingu FIDE 2000 Marcin Szydełko zajął trzecie miejsce uzyskując normę na kandydata na mistrza. W tej grupie zwyciężył Krzysztof Kalmuk z SZACH Kędzierzyn Koźle, a drugie miejsce zajął Marcin Bartoszewicz (Augustovia Augustów). Cała trójka uzyskała po 7,5 pkt. z 9 możliwych, a o kolejności decydowała punktacja pomocnicza.W tym openie uczestniczyło 126 zawodników. W OPENIE do 10 lat Dawid Szuber zajął również trzecie miejsce. Tutaj najlepszy był Vakulienko Aleksander z Ukrainy, przed Skurniakiem Szymonem z KTSz Kalisza. Dawid oprócz miejsca na podium wypełnił warunki na II kategorię szachową. Oprócz normy kandydackiej i II kategorii Dawida Szubra jeszcze dwóch szachistów z radkowskiego klubu uzyskało wyższe kategorie szachowe. Natalia Burkat zdobyła III kategorię, a Bartek Krawiec w grupie dla początkujących uzyskał V kategorię.