Czwarte zwycięstwo z rzędów juniorów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

W meczu 4 kolejki juniora młodszego Piast ZPAS podejmował drużynę LKS Bierkowice. Rywale na otwarcie sezonu pokonali Lechię Ołdrzychowice, Orlęta Krosnowice oraz doznali porażki z Nysą Kłodzko. Sobotni mecz na stadionie w dzielnicy Słupiec udanie rozpoczął się dla zawodników noworudzkiego klubu, którzy już w pierwszych minutach objęli prowadzenie po trafieniu Bolka. Niespełna kilka minut później po szybkiej akcji prawą stroną i po dobrym dośrodkowaniu w pole karne, niepilnowany Bolek nie dał żadnych szans bramkarzowi gości. Napór gospodarzy wciąż trwał. Zbliżała się 20 minuta, kiedy to Kołat zdecydował się na strzał zza pola karnego, a niepewnie interweniujący bramkarz wypuścił piłkę z rąk, która przekroczyła linię bramkową. Przy pełnej kontroli Piasta I połowa zakończyła się wynikiem 3:0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Piast dążył do powiększenia dorobku strzelonych goli, a drużyna gości nie potrafiła zagrozić bramce strzeżonej przez Banacha. W dalszej części meczu Piast przeprowadził akcję prawą stroną. Wystrzelona piłka trafiła pod nogi Salbierza, który ładnym strzałem podwyższył wynik meczu na 4:0. Kilka minut później, w okolicy naszego pola karnego w niegroźnej sytuacji zawodnik Piasta, zdaniem sędziego sfaulował rywala. Precyzyjnie dograna z rzutu wolnego piłka trafiła pod nogi zawodnika gości, który z bliska po raz pierwszy pokonał Banacha. Strzelony przez Bierkowice gol nie odwrócił losów meczu. Piast stwarzał kolejne sytuacje, ale nie wszystkie z nich kończyły się powodzeniem. Dodatkowo noworudzki klub grał osłabiony po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce Wardaka. Ostatnie słowo należało jeszcze do Piasta. Po indywidualnej akcji Kołat minął obronę gości i posłał piłkę tuż obok interweniującego bramkarza. Nasi zawodnicy zasłużenie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. W najbliższy weekend zawodników Piasta czeka ciężki wyjazdowy pojedynek z niepokonanym ATS Wojbórz.