Huragan Bożków wygrywa

Opublikowano:

Huragan Bożków wygrywa - Zdjęcie główne

Sport

Za nami czwarta kolejka B-klasy. Słowianin przegrał swój pierwszy mecz. Lepszy od dotychczasowego lidera okazał się Zamek Trzebieszowice wygrywając 5:4 w Woliborzu. W Jugowie Kalenica nie miała żadnych problemów z Lechią Ołdrzychowice wygrywając 3:0. Natomiast WLKS Wambierzyce zremisowały z Kudową 2:2. LKS Bierkowice rozgromili drużynę z Niwy 5:0, a ATS Wojbórz na własnym stadionie pokonał Stary Waliszów 2:0. Bez oczekiwanego remisu Trzecie zwycięstwo z rzędu odnotował Huragan. Tym razem zawodnicy z Bożkowa udali się do Tłumaczowa, gdzie podejmowali tamtejszą Granicę. Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem byli podopieczni Piotra Guji. Jednak to gospodarze już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Po błędzie jednego z obrońców gości, piłka trafia pod nogi zawodnika gospodarzy, który strzałem z dystansu nie dał szans Sawickiemu. W kolejnych minutach meczu Huragan osiąga przewagę, co w efekcie pozwala na zdobycie trzech goli. Najpierw w 10 minucie Dudzik doprowadza do remisu. Następnie w 20 minucie po dośrodkowaniu Zientala drużynę z Bożkowa na prowadzenie wyprowadza Ptaszkiewicz. W kolejnej akcji, w 25 minucie po błędzie bramkarza Granicy, Ziental podwyższa prowadzenie na 3:1. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy z Tłumaczowa zdołali strzelić drugą bramkę, co spowodowało kolejne emocje w drugiej części gry. Po zmianie stron, pomimo przewagi zespołu z Bożkowa, to gospodarze zdobywają bramkę z rzutu karnego wyrównując stan meczu. Kiedy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się remisem, Huragan w doliczonym czasie gry zdołał zdobyć jeszcze dwie bramki. Najpierw z rzutu karnego prowadzenie dał Ziental, a chwilę później z rzutu wolnego celnym strzałem popisał się Kurasz.