Reklama

Rekordowo niskie bezrobocie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rekordowo niskie bezrobocie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku na walkę z bezrobociem Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy przekaże blisko 600 mln zł. Wskaźnik bezrobocia w naszym regionie systematycznie maleje. W lutym 2018 r. wynosił 6 procent i był o prawie punkt procentowy mniejszy niż średnia krajowa.

Wraz z malejącą liczbą osób bez pracy, zmienia się podejście do podejmowanych przez samorząd działań. Obecnie duże fundusze przeznacza się np. na tworzenie nowych miejsc w żłobkach. Mają pomóc w przełamaniu barier w podjęciu pracy. A jedną z takich barier są np. kłopoty z zapewnieniem opieki nad dziećmi. − Dlatego wspieramy rodziców, w szczególności mamy, które chcą wrócić do pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich czy wychowawczych. Skupiamy się nie tylko na szkoleniach, ale wspieramy tworzących nowe żłobki, czy kluby malucha. Opłacamy również zatrudnienie niań. Do dziś w ramach 56 projektów przeznaczyliśmy na ten cel ponad 58 mln zł – podkreśla Iwona Krawczyk, wicemarszałek województwa. DWUP dysponuje również bezzwrotnymi dotacjami na założenie własnej firmy oraz na pomoc w jej prowadzeniu. − To jeden z tych programów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W sumie w ramach 55 takich projektów konkursowych przeznaczyliśmy na ten cel ponad 170 mln zł – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W 2018 r. większa grupa osób będzie miała dostęp do unijnych funduszy. Pomoc trafi również do emigrantów (osób powracających na polski rynek pracy), imigrantów (osób przybyłych z zagranicy do Polski), ubogich pracujących (osób wykonujących pracę, jednocześnie uprawnionych do korzystania z pomocy społecznej ze względu na ubóstwo), osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych i na czas określony, a także osób odchodzących z rolnictwa i ich rodzin. Stopa bezrobocia na koniec lutego 2018 Polska 6,8 % Dolny Śląsk 6,0 % powiat kłodzki 12,6 % powiat świdnicki 7,2 % powiat ząbkowicki 12,2 %

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy