Reklama

Gmina Radków: wandale niszczą wsie

Opublikowano: czw, 10 gru 2020 11:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wandale zniszczyli tor rowerowy, wiatę rekreacyjną i połamali kamienne stoły. Gmina Radków jest regularnie niszczona.

W Gminie Radków nie brakuje wandali. Ich ostatnie działania skończyły się zniszczeniem wiaty rekreacyjnej na Księżnie w Ścinawce Średniej. Po minionym weekendzie ostatnie elementy wyposażenia zostały zniszczone, połamane, a nawet spalone. Podobnie stało się z tablicami informacyjnymi i balustradami z wiaty.

 

Wandale w miniony weekend działali także w innej wsi na terenie Gminy Radków, na placu rowerowym w Ścinawce Górnej. Wyrwane zostały wszystkie znaki razem z betonowymi fundamentami, zerwane i potłuczone lampy, wyrwane kosze na śmieci. Pozostały już tylko ścieżki, które ciężko byłoby po prostu zniszczyć. do Podobnego zdarzenia w tej wsi doszło w lipcu tego roku. Wtedy także zostały połamane lub zerwane, latarnia pozbawiona lampy i przewodów. Warto przypomnieć, że tor rowerowy służy dzieciom z gminy Radków, które mogą uczyć się na nim zasad ruchu drogowego, ćwiczyć umiejętność jazdy na rowerze, bezpiecznie pokonywać ósemki i ronda bez zagrożenia ze strony samochodów czy innych, dorosłych, rowerzystów.Kolejna miejscowość w Gminie Radków, którą spotkał taki sam los to Radków. Tu też jest sporo zniszczyć. Powywracano kosze i kontenery na śmieci. W ostatnim czasie nieustaleni wandale połamali również kamienne stoły w wiatach rekreacyjnych obok Rynku.

 

Niszczą też drzewa w Gminie Radków

Z kolei w czerwcu w Wambierzycach wandale połamali ponad 40 młodych lip posadzonych wzdłuż drogi gminnej na odcinku od parkingu rowerowego do cmentarza. Drzewa zostały złamane w połowie wysokości i nie da się ich uratować. Burmistrz gminy Radków Jan Bednarczyk apelował do mieszkańców, aby nie pozostawali bierni na akty wandalizmu i jeżeli posiadają informacje na temat sprawców poinformowali o tym strażników miejskich lub posterunek policji w Radkowie.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy