Reklama

Kłodzko: pilnie potrzebne osocze ozdrowieńców

Opublikowano: śr, 18 lis 2020 14:49
Autor: | Zdjęcie: Fot. PIxabay

Kłodzko: pilnie potrzebne osocze ozdrowieńców - Zdjęcie główne

foto Fot. PIxabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: pilnie potrzebne osocze ozdrowieńców. Można ją oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu

Lekarze walczący z epidemią zachęcają osoby, które mają za sobą infekcję koronawirusa do oddawania osocza w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Terapia osoczem pomaga leczyć pacjentów z COVID-19. Osocze pobrane podczas jednej wizyty w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa może uratować nawet 3 osoby. - W naszych rękach jest jedno z najskuteczniejszych narzędzi do walki z koronawirusem. To osocze ozdrowieńców. W ten sposób osoby, które przeszły chorobę Covid19 mogą uratować życie i zdrowie innych ludzi. Zachęcam wszystkich, którzy pokonali chorobę do oddawania osocza – apeluje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

 

Gdzie oddać osocze?

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, ul. Czerwonego Krzyża 5/9 (e-mail: [email protected], telefon: 71 371 58 24 lub 693 693 702; od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00) oraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, ul. Chrobrego 31 (e-mail: [email protected], telefon: 74 664 63 19; od poniedziałku do piątku w godz 7.00-13.30).

 

Od kogo pobrać osocze?

Osocze może zostać pobrane od osób: w wieku 18-65 lat, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2 i u których minęło co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji. Osocze pobierane jest metodą plazmaferezy. Podczas plazmaferezy pobierana jest krew, którą rozdziela się na osocze i pozostałe składniki, które są przetaczane z powrotem do żyły dawcy. Pobieranie osocza nie boli. Jest całkowicie bezpieczne i trwa od 30 do 40 minut. Jednorazowo pobierane jest nie więcej niż 750 ml osocza.  

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy