Reklama

Nowa Ruda: kolejne wielkie remonty w Drogosławiu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowa Ruda: kolejne wielkie remonty w Drogosławiu - Zdjęcie główne

Burmistrz Tomasz Kiliński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulica Obozowa ma szansę zmienić się nie do poznania dzięki specjalnej puli pieniędzy. Co dokładnie zostanie zrobione?

Nowa Ruda: kolejne wielkie remonty w Drogosławiu. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji jest na etapie wdrażania. Powstał pod wpływem wizyt m.in. naszych samorządowców w Brukseli w ramach tzw. platformy górniczej i przekonywania władz Unii Europejskiej, ale też Polski do wsparcia rejonów górniczych, aby mogły się przekształcać. Fundusz zrodził się z inicjatywy premiera Jerzego Buzka. - W naszym kraju takie miejscowości znajdują się przede wszystkim na Górnym Śląsku, ale uznano nas również za region, w który cały czas trwa transformacja - tłumaczy burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński.

 

Pomysły na wykorzystanie pieniędzy

Do końca września marszałek województwa dolnośląskiego przyjmował pomysły na projekty, jakie mogłyby być przeprowadzone z tych funduszy. Nowa Ruda już wie, co będzie chciała zrobić, jeśli otrzyma pieniądze z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. - Jest kilka projektów, które już wiemy, że chcemy przeprowadzić. Jednym z nich jest rewitalizacja rejonu ulicy Obozowej, czyli terenów pokopalnianych w dzielnicy Drogosław - zapowiada burmistrz Kiliński. Nie do poznania zmieni się nie tylko Obozowa, ale cały teren od skrzyżowania z ul. Świdnicką aż do skrzyżowania ulic Świdnickiej z Górniczą.

 

Duże remonty

Z jednej strony zaplanowany jest remont dróg i chodników oraz montaż oświetlenia led na ul. Obozowej. W miejscu dawnych baraków powstaną tereny zielone. Budynki Noworudzkiej Szkoły Technicznej także zmienią się nie do poznania. Przejdą termomodernizację, czyli zostaną w nich wymienione m. in. okna, drzwi. Zyskają też nowe elewacje, ocieplenie i systemy grzewcze. Nowe zajęcia i miejsca pracy Pieniądze pozyskane z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji pójdą też na stworzenie nowoczesnych klasopracowni, ale też dofinansowanie do stworzenia dla nowych miejsc pracy dla przez firmy działające w tym obszarze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy