Reklama

Polanica-Zdrój: nowoczesny szpital bez drogi dojazdowej

Opublikowano: wt, 1 gru 2020 13:31
Autor: | Zdjęcie: Fot. FB/Mateusz Jelin

Polanica-Zdrój: nowoczesny szpital bez drogi dojazdowej - Zdjęcie główne

Polanica-Zdrój: czy szpital doczeka się nowej drogi dojazdowej? | foto Fot. FB/Mateusz Jelin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowoczesny szpital w Polanicy-Zdrój bez porządnej drogi dojazdowej. Czy jest szansa, aby to się zmieniło?

Polanica-Zdrój: bezpośrednia droga dojazdowa do Specjalistycznego Centrum Medycznego, tzw. droga życia, to bardzo ważny - strategiczny dla całego regionu. - Bezpośrednia droga dojazdowa do Specjalistycznego Centrum Medycznego, tzw. „droga życia” w Polanicy-Zdrój to bardzo ważny element infrastruktury naszego miasta, strategiczny dla całego regionu. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów rozpoczęliśmy działania mające na celu opracowanie aktualizacji koncepcji tej drogi, a w kolejnym roku przygotujemy projekt budowlany, który da realną szansę na realizację tej inwestycji. W związku z tym wystosowaliśmy list m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka z prośbą o wsparcie naszych działań i dofinansowanie realizacji tego zadania. Liczymy również na poparcie parlamentarzystów: Michał Dworczyk, Marcin Gwóźdź, Wojciech Murdzek - Poseł na Sejm, Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska, Poseł na Sejm RP, Aleksander Szwed– informuje Mateusz Jellin, burmistrz Polnicy-Zdroju.

 

Polanica-Zdrój: osobny dojazd do szpitala jest niezbędny

Działania lokalnych władz zyskały już przychylność starosty powiatu kłodzkiego, Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych, Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej oraz zarządu Uzdrowisk Kłodzkich i SCM-u. Inicjatywę popiera także Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. - Popieram pomysł Mateusza Jellina - Burmistrza Miasta Polanica-Zdrój pilnego wybudowania drogi dojazdowej do Specjalistycznego Centrum Medycznego w tym mieście. Żeby ta inwestycja była możliwa, potrzebna jest zmiana koncepcji przebudowy drogi krajowej nr 8 w Polanicy-Zdroju. Osobny dojazd do szpitala jest niezbędny do poprawy stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej nr 388, przebiegającej przez centrum uzdrowiska oraz do zmniejszenia hałasu, którego źródłem są syreny ambulansów - napisał Myrda. - Moje oficjalne poparcie wyraziłem w liście do Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury. Mam nadzieję, że ten bardzo racjonalny pomysł zostanie wdrożony przy okazji inwestycji realizowanej na DK8 przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA]. Skorzystają z tego nie tylko mieszkańcy samej Polanicy-Zdroju i powiatu kłodzkiego, lecz także wszyscy pacjenci, którzy muszą dojechać do SCM - dodaje.

 

Nowa droga dojazdowa biegłaby bezpośrednio z DK 8 do SCM-u w Polanicy-Zdrój. Mierzyłaby około 1 kilometra. O potrzebie jej budowy mówi się od wielu lat. Koszt to około 20 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy