Reklama

Akademia bez dotacji

Opublikowano: pt, 5 kwi 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Akademia bez dotacji - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akademia Młodego Artysty nie dostanie dotacji na wymianę pieca. Właściciele placówki nie widzą jednak problemu, żeby sfinansować tę inwestycję z własnych pieniędzy.

- Dotacja udzielona zostanie dla 5 mieszkań, nie dla 8 – informuje Krzysztof Czajka, rzecznik prasowy noworudzkiego magistratu. Oznacza to, że Akademia Młodego Artysty z siedzibą przy ul. Żeromskiego 3 w Nowej Rudzie nie otrzyma dofinansowania na wymianę ogrzewania. Koszty tej inwestycji będzie musiała pokryć z własnej kieszeni. - Jeżeli administrator poinformowałby nas wcześniej, że może być jakikolwiek problem z dofinansowaniem to od samego początku sami pokrylibyśmy koszty. Dla nas to nie byłby problem – zapewnia Bożena Łaba, dyrektor Akademii Młodego Artysty. Przypomnijmy, że problem pojawił się wraz z możliwością uzyskania dofinansowania na wymianę ogrzewania. Wniosek o udzielenie dotacji celowej, wspólnota mieszkaniowa złożyła jako zadanie rozpoczęte 26 lutego 2018 r. Kwota dotacji to 45 tys. zł. Tomasz Labens jeden z lokatorów budynku przy ul. Żeromskiego twierdził, że prawnie akademia dotacji nie powinna otrzymać. - W księgach wieczystych nie został zmieniony sposób użytkowania lokali. Wciąż widnieją tam, jako lokale mieszkalne, a nie mieszkalno -usługowe – mówi Tomasz Labens. – Właściciele przedszkola nie zgłosili przekształcenia lokali do ksiąg wieczystych. Dlaczego mają starać się o dofinansowanie jako lokale mieszkalne skoro prowadzą tam działalność? Dostają i dotacje na każde dziecko i do tego korzystają z dofinansowania, a ono przecież jest skierowane do osób prywatnych nie do firm – dodaje. Będą zmiany Zgodę na zmianę sposobu użytkowania lokalu akademia dostała od starostwa. Cała sprawa rozbiła się o wydział ksiąg wieczystych, bo tam wszystkie lokale w budynku przy ul. Żeromskiego 3 określone są jako lokale mieszkalne. - Gdy dokonywaliśmy zmiany w starostwie nie otrzymaliśmy żadnej informacji o konieczności dokonania zmian w księgach wieczystych, a dopytywaliśmy czy ten proces wymaga jakiś dalszych postępowań – tłumaczy dyrektor Łaba. – Nie otrzymaliśmy żadnych informacji na stan czasowy i prawny kiedy to robiliśmy, że wymagana jest zmiana wpisu w księgach wieczystych. Pozostawał to lokal mieszkalny, a nie usługowy i usłyszeliśmy, że nie ma takiej konieczności. Być może w ciągu ostatnich lat coś się zmieniło i my się dowiemy. Jeżeli taki wpis jest wymagany to my go dopełnimy – deklaruje Bożena Łaba.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy