Reklama

Asystent osobisty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Asystent osobisty - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niepełnosprawni w gminie Radków mają osobistych asystentów. Gmina od stycznia realizuje program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej.

- 18 osób niepełnosprawnych, które posiadają znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności korzysta z pomocy opiekuna - mówi Marta Jurowska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Ścinawce Śr. - Osoby te mają zapewnioną pomoc asystenta osobistego. Na dziś mamy zatrudnionych 10 asystentów osobistych – dodaje kierowniczka OPS -u. Teraz na listę rezerwowych Osoby, które potrzebują pomocy asystenta powinny zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej, złożyć wniosek i przedłożyć orzeczenie o znacznym bądź umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. - Projekt ten zgodnie z założeniem zawartym w złożonym wniosku obejmuje 18 osób. Teraz już taka liczba osób ma przyznanego asystenta, aczkolwiek w każdej chwili sytuacja może się zmienić, dlatego mamy listę rezerwową i te osoby, które są chętne, zawsze mogą wniosek do nas złożyć – zachęca Jurowska. Pilotaż Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” w gminie Radków realizowany jest po raz pierwszy i jest to program pilotażowy. - Jeśli zaś chodzi ogólnie o pomoc osobom niepełnosprawnym w ramach środków z Funduszu Solidarnościowego to w ubiegłym roku realizowaliśmy program „Opieka wytchnieniowa”. To była forma wsparcia adresowana dla opiekunów osób niepełnosprawnych – przypomina Marta Jurowska. - To są nowe programy pilotażowe, w których uczestniczymy – dodaje kierownik OPS. W ubiegłym roku z programu opieki wytchnieniowej skorzystało dziewięciu opiekunów osób niepełnosprawnych. Dzięki wsparciu opiekun mógł wygospodarować trochę czasu dla siebie, a osoba zależna tym samym miała zapewnioną kompleksową pomoc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy