Reklama

Autobusem przez Koszyn dolny

Opublikowano: czw, 28 lis 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Autobusem przez Koszyn dolny - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy to koniec transportowych problemów mieszkańców Koszyna? PKS zapowiedział, że wraz z początkiem listopada przez Koszyn dolny będzie jeździł autobus. Wszystko wskazuje na to, że spółka wywiązała się ze składanych deklaracji.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, PKS w Kłodzku od 4 listopada uruchomił połączenie autobusowe relacji Kłodzko-Ludwikowice Kłodzkie przez Bożków, Koszyn (przystanek Koszyn wieś), Nowa Ruda Słupiec - informuje Arleta Szkwarek z PKS Kłodzko. - Autobus odjeżdża z dworca autobusowego w Kłodzku o godz. 7:00, a kurs będzie realizowany w dni nauki szkolnej dla województwa dolnośląskiego - podkreśla Szkwarek. Przypomnijmy, że transportowe problemy mieszkańców tej części sołectwa zaczęły się w drugim tygodniu września. Wówczas jak mówili mieszkańcy zlikwidowane zostało połączenie Bożków – Koszyn, które funkcjonowało przez 20 lat, a dzieci, żeby dojechać do szkoły musiały iść 2 kilometry na przystanek do górnego Koszyna. Ludzie zaczęli interweniować w kłodzkim PKS-ie. Pomocy szukali też u nas. Arleta Szkwarek, asystentka prezesa zarządu kłodzkiego PKS -u tłumaczyła, że kurs o godz. 6:55 Kłodzko – Nowa Ruda jest kursem dofi nansowywanym w ramach I edycji Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, a uzgodniony dla tej linii rozkład jazdy nie uwzględnia przystanku Koszyn (prowadzony jest trasą przez Bożków, wieś i Os. Koszyn). Zapewniała też, że spółka wystąpiła z wnioskiem do Zarządu Powiatu Kłodzkiego o zmianę rozkładu jazdy tego kursu w taki sposób, by w przebiegu linii został ujęty przystanek Koszyn. Autobus przez Bożków – Koszyn dolny do Nowej Rudy zaczął kursować 4 listopada i wszystko wskazuje na to, że deklaracja została spełniona.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy