Reklama

Barszcz Sosnowskiego w Nowej Rudzie

Opublikowano:
Autor:

Barszcz Sosnowskiego w Nowej Rudzie - Zdjęcie główne

W razie stwierdzenia wystąpienia Barszczu Sosnowskiego, należy ten fakt zgłosić do Straży Miejskiej w Nowej Rudzie.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z barszczem Sosnowskiego zwanym też "zemstą Stalina" boryka się wiele miejscowości w Polsce. Poparzenie tym chwastem jest bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci. W Nowej Rudzie dotychczas zgłoszono dwa miejsca, gdzie występuje.

Barszcz Sosnowskiego to roślina, która jest bardzo niebezpieczna dla ludzi, a zwłaszcza dzieci. Kontakt z nią powoduje oparzenie skóry, podobne do oparzenia wrzątkiem, czego następstwem są ropne pęcherze gojące się nawet przez kilka lat.

 

Dwa zgłoszenia

W razie stwierdzenia wystąpienia Barszczu Sosnowskiego, należy ten fakt zgłosić do Straży Miejskiej w Nowej Rudzie, podając możliwie dokładny adres – miejsce jego występowania. 

Z informacji przekazanych nam przez Piotra Górnickiego ze Straży Miejskiej w Nowej Rudzie wynika, że dotychczas wpłynęły do nich dwa zgłoszenia o zlokalizowaniu Barszczu Sosnowskiego. - W przypadku zgłoszenia z Zatorza w Drogosławiu chwast został już wykoszony. Natomiast niedawno dostaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, który poparzył się przy ul. Stara Osada. Podjęliśmy natychmiastowe działania. Jednak stwierdzono, że to nie Barszcz Sosnowskiego tylko mężczyzna poparzył się innymi roślinami - tłumaczy Górnicki. - Wszystkie zgłoszone przypadki zostaną zweryfikowane przez nas. Ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo i nie podejmować prób usuwania barszczy na własną rękę. Właściciele terenów prywatnych, na których rośnie ten chwast muszą go usunąć we własnym zakresie tzn. wynajmując do tego fachowców – dodaje. 

 

Nie dzwoń na straż pożarną

Warto też pamiętać, że jeżeli już zobaczymy Barszcz Sosnowskiego, to nie powinniśmy dzwonić do straży pożarnej. Strażacy nie podejmują bowiem działań związanych z usuwaniem Barszczu Sosnowskiego. W celu usunięcia zagrożenia skontaktuj się z urzędami miasta bądź gminy lub zarządcą drogi przy której rośnie.

 

 

Jak wygląda Barszcz Sosnowskiego?

Barszcz Sosnowskiego na pierwszy rzut okna przypomina przerośnięty koper. Może mieć od metra aż do czterech metrów wysokości, a nawet więcej. Na pierwszy rzut okna wygląda jak przerośnięty koper. Ma zieloną bruzdowaną łodygę, która w dolnej części jest pokryta fioletowymi plamkami. Jego liście są szerokie, a wzdłuż brzegów mają krótkie zaokrąglone ząbki. Natomiast kwiaty tego bardzo inwazyjnego i niebezpiecznego chwastu są białe i zebrane w gęsty i duży baldach o średnicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy