Reklama

Basen im. opóźnień

Opublikowano: czw, 5 lis 2020 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny termin zakończenia prac na noworudzkim basenie minął 28 września i znów nie został dotrzymany przez wykonawcę. Teraz podaje następny: 31 stycznia 2021 r. Sprawdzamy, czy burmistrz wreszcie zdecyduje się na naliczanie kar za niedotrzymanie terminów przez wykonawcę.

- Dziś urzędnicy analizują wniosek wykonawcy dotyczący aneksowania i tym samym zmiany zakończenia terminu prac. Jest nim 31 stycznia 2021 r. – potwierdza Krzysztof Czajka z Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie. Urzędnik mówi też o robotach dodatkowych, które już wykonano na placu budowy i o tym ile one kosztowały. - Na chwilę obecną przeprowadzono roboty dodatkowe na kwotę 660 tys. zł., które w znacznej mierze dotyczyły prac ziemnych. Drugi etap prac dodatkowych to: powiększenie komory technicznej, zmiany lokalizacji pomp ciepła oraz zmiany ukształtowania rzędnych terenu wokół niecek basenowych. Koszt tych robót dodatkowych, analizowany jest przez inżyniera kontraktu – twierdzi Czajka. Terminy zakończenia prac były wielokrotnie i są nadal przekładane przez wykonawcę. Czy to już nie czas, aby pomyśleć o naliczaniu kar umownych? - Żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły i nie mają podstaw, aby zapadać. Przynajmniej na ten moment - uważa Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. Dotychczasowy koszt budowy basenu przy ulicy Fredy to 12 milionów 653 tys. zł. W to wliczono też „pierwsze roboty dodatkowe”. 8 milionów złotych, to z kolei dofinansowanie jakie władze miasta pozyskały z budżetu państwa i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy