Reklama

Będzie kasa, będą rury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Będzie kasa, będą rury - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Noworudzcy wodociągowcy złożyli wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie budowy kanalizacji w Jugowie. Na razie jednak kasy na to nie ma.

Prawie 19 milionów złotych pochłonie budowa kanalizacji w Jugowie. Z tych pieniędzy będzie można ułożyć prawie 14 km rur kanalizacyjnych. Ani władze gminy Nowa Ruda, ani noworudzcy wodociągowcy takich pieniędzy nie mają, więc chcą je zdobyć z dofinansowania. Pojawiła się szansa na 9-10 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Choć Fundusz nie ma teraz kasy, ani naborów wniosków, to nasi samorządowcy i wodociągowcy wpadli na pomysł, aby wnioskować o zmianę wysokości dotacji i zakresu robót dla projektu obejmującego budowę m. in. kanalizacji w Ludwikowicach Kł., który oficjalnie kończy się we wrześniu (w rzeczywistości roboty już dawno się zakończyły). 6 sierpnia Ministerstwo Klimatu dało warunkową zgodę na zwiększenie dofinansowania pod warunkiem, że będą na to pieniądze, których na razie nie ma. - Warunkowa zgoda z Ministerstwa Klimatu oznacza, że NFOŚiGW może podpisać z wodociągami aneks zwiększający dofinansowanie pod warunkiem dostępności środków finansowych, których w tej chwili niestety nie ma. Mogą się pojawić jeśli otrzymamy fundusze z innego działania lub w wyniku zmiany kursu euro. Kiedy to będzie nie jesteśmy w stanie ocenić – tłumaczy Bieniecka - Popardowska z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jeśli takie pieniądze się pojawią i dofinansowanie zostanie przyznane, kanalizacja będzie musiała powstać do końca 2022 r. Kanalizacja, a nowy asfalt Niestety, nadal nie wiadomo, czy na jugowskich drogach, które zostaną rozryte przy okazji kładzenia rur kanalizacyjnych zostanie położony nowy asfalt, czy też drogi zostaną tylko załatane. Boniecka- -Popardowska mówi wprost, że nawet jeśli u nich kasa na dofinansowanie kanalizacji się znajdzie, to na pewno nie na nowe drogi. - W ramach dofinansowania jako koszty kwalifikowane przewidziane jest odtworzenie nawierzchni po położeniu kanalizacji. Niemniej jednak odtworzenie nawierzchni z dofinansowania obejmuje koszty jej odtworzenia do stanu pierwotnego, czyli tego przed inwestycją - tłumaczy urzędniczka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy