Reklama

Beskid pod lupą marszałka

Opublikowano: pt, 5 kwi 2019 00:00
Autor:

Beskid pod lupą marszałka - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy znów mają problemy z firmą Beskid. Tym razem obiło się o Urząd Marszałkowski i Inspekcję Transportu Drogowego.

Mieszkańcy znów donoszą na tego przewoźnika. Tym razem nie tylko do nas, ale też do Urzędu Marszałkowskiego. - Kierowca tego przewoźnika nie toleruje orzeczenia lekarza orzecznika ZUS – mówi nam jedna z mieszkanek (dane do wiad. redakcji). Oni łamią przepisy. Złożyłam skargę do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wiem, że była przeprowadzona kontrola i stwierdzono uchybienia – dodaje. Urząd Marszałkowski oraz inspektorzy z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przewoźnika skontrolowali 30 stycznia 2019 r. - Kontrola dotyczyła zasad wykonywania przewozów regularnych osób realizowanych na podstawie zezwolenia Nr 3953 wydanego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego na linię regularną Nowa Ruda –Wrocław. W tym celu, dokonano przejazdu kontrolnego na całej trasie z Wrocławia do Nowej Rudy – informuje Zofia Bugara z Wydziału Kontroli i Skarg Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Były nieprawidłowości Kontrola ujawniła naruszenia w zakresie zmian trasy przejazdu i wyznaczonych przystanków oraz przekroczenia dopuszczalnego, dziennego czasu pracy przez kierowcę - Marszałek wezwał przewoźnika do przestrzegania wymogów ustawowych i warunków określonych w zezwoleniu . Przy tym poinformowano również, iż w przypadku dalszych naruszeń warunków określonych w zezwoleniu lub zasad wykonywania przewozów regularnych, może zostać wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia zezwolenia – informuje Bugara. Rozmowa dyscyplinująca Podczas kontroli nie stwierdzono jednak naruszeń dotyczących honorowania dokumentów uprawniających do korzystania z ulgowych przejazdów - Trzy skargi w sprawie tych naruszeń zostały złożone przez jedną osobę i uznano je za zasadne. Przewoźnik wyjaśnił i przyznał, że był to błąd kierowcy z którym przeprowadził rozmowę dyscyplinującą – mówi Zofia Bugara z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. - Przewoźnik został poinformowany, że w przypadku dalszych naruszeń możliwe jest cofnięcia zezwolenia – przypomina urzędniczka. Kontrola ITD Przewoźnika kontrolowali też inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Od 1 stycznia 2018 r. do 25 marca 2019 r. inspektorzy z kłodzkiej jednostki transportu drogowe go przeprowadzili na terenie gminy i miasta Nowa Ruda jedną kontrolę (30 stycznia) przewoźnika wspólnie z Urzędem Marszałkowskim. - Na podstawie ustaleń kontroli wszczęte zostało z urzędu, administracyjne postępowania wyjaśniające w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Postępowanie jest w toku – informuje Wiesław Ziemianek, kierownik kłodzkiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego. Z właścicielem firmy Beskid nie udało nam się skontaktować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy