Reklama

Bez integracji w Dzikowcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bez integracji w Dzikowcu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminni radni nie zgodzili się, aby w szkole prowadzonej przez OSP Dzikowiec powstały szkolne i przedszkolne klasy integracyjne.

Kształcenie integracyjne to wspólne kształcenie dzieci i młodzieży zdrowych z dziećmi i młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych, które wykazują uczniowie niepełnosprawni ruchowo, niewidzący, niedowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, upośledzeni umysłowo, czy chorzy na autyzm. Takie kształcenie chciało wprowadzić w szkole w Dzikowcu prowadzące placówkę stowarzyszenie strażaków ochotników. Gminni radni nie zgodzili się jednak na to, twierdząc, że jest to sprzeczne z podpisaną umową bezpłatnego użytkowania nieruchomości przekazanych stowarzyszeniu w 2012 r. Radni argumentowali, że na terenie gminy od 1 września 2002 roku funkcjonuje szkoła podstawowa z oddziałami integracyjnymi, którą prowadzi gmina i otwarcie kolejnej takiej szkoły nie zwiększy atrakcyjności szkolnej oferty, a już teraz w działających w gminie szkołach publicznych i niepublicznych są wolne miejsca. Radni podkreślili też, że użyczone Stowarzyszeniu nieruchomości o ile są odpowiednie i zdatne do umówionego użytku na poziomie nauczania powszechnego, nie spełniają wymagań związanych z kształceniem specjalnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy