Reklama

Bez wpływu na bierzmowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Bez wpływu na bierzmowanie - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy dzieci z Radkowa, które kwestowały na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pójdą w tym roku do bierzmowania? - Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań - zapowiada rzecznik Świdnickiej Kurii Biskupiej.

- Żadne informacje od wiernych w tym temacie do Kurii nie wpłynęły - mówi nam ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej. - Proboszcz ma prawo odmówić udzielenia sakramentu bierzmowania tylko wówczas, gdy dana osoba w żaden sposób nie stara się przygotować do tego sakramentu, albo jeżeli nie spełnia wcześniej określonych wymogów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to działanie prospołeczne i nie ma wpływu na sakrament bierzmowania - przypomina duchowny. Podobnego zdania jest dziekan dekanatu, pod który podlega radkowski proboszcz. - Pierwsze słyszę. Nikt z wiernych ani księży nie sygnalizował mi takiego problemu. Znam księdza Jana i nie sądzę, żeby tak zrobił. Zawsze bierzmowanie organizujemy razem, u nas w parafii i co roku jest również młodzież z parafii księdza Jana - mówi nam ks. Krzysztof Iwaniszyn, proboszcz słupieckiej parafii. Odpowiedzi duchownych to reakcja na zarzuty wiernych kierowane pod adresem proboszcza parafii Św. Doroty w Radkowie, ks. Jana Kustasza. W tym roku po raz kolejny zarzucili proboszczowi, że nie chce dopuścić do bierzmowania dzieci, które kwestowały na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Chodzi o naszego proboszcza, który oznajmił, że nie dopuści naszych dzieci do bierzmowania za to, że zbierały na terenie gminy Radków do puszek WOŚP. Na wieczornej mszy ksiądz proboszcz oznajmił i przeprosił nasze dzieci, że nie dopuści ich do sakramentu bierzmowania - alarmowała kilka dni temu nasza Czytelniczka (dane do wiadomości redakcji). Proboszcz z Radkowa, ks. Jan Kustasz twierdzi jednak, że takie słowa nigdy nie padły z jego ust. Nigdy też jak mówi, nie rozmawiał z młodzieżą na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy