Reklama

Bez zwolnień grupowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Bez zwolnień grupowych  - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Słupiecki zakład z grupy Umicore z przestojem. Magdalena Ryż zapewnia, że w zakładach nie było zwolnień grupowych. Wciąż pracuje tam ponad 160 osób.

Jest przestój, ale nie jest to postój w 100%. Produkcja trwa, ale na bardzo małej mocy, bo jest mało zamówień. Firma całkowicie nie stanęła. Nie zamyka się. Nie przeprowadziła też zwolnień grupowych. - Fabryka w Nowej Rudzie tak jak i inne fabryki zmniejszyła moce produkcyjne dostosowując je do zamówień klientów wprowadzając częściowy przestój zakładu. Nie przeprowadzaliśmy zwolnień grupowych – zapewnia Magdalena Ryż ze słupieckich zakładów Umicore Autocat Poland. - Nasi klienci z branży motoryzacyjnej zaprzestają produkcji, a Umicore tymczasowo wstrzymuje większość produkcji katalizatorów poza Azją (w tym w Nowej Rudzie). W miarę rozprzestrzeniania się wirusa na resztę świata, przemysł motoryzacyjny został zmuszony do zamknięcia większości swoich linii montażowych poza Azją, w wielu przypadkach na czas nieokreślony - tłumaczy Ryż. Słupiecki Umicore jest częścią wielkiego łańcucha dostaw, który musi dostosować się do sytuacji w branży motoryzacyjnej. - To nie jest nic nowego i specyficznego dla Umicore. Należy pamiętać, że sytuacja wciąż się zmienia, ale póki co nasi główni klienci ograniczają produkcję lub zamykają fabryki, aby chronić swoich pracowników i dostosować się do niższego popytu - tłumaczy Magdalena Ryż. Jeżeli tylko otworzą się klienci Umicore, czyli koncerny samochodowe, to słupieckie zakłady w każdej chwili gotowe są na uruchomienie produkcji - nie ma więc wielkiej redukcji etatów. Jest przestój, więc pracownicy są w gotowości do pracy. Słupieckie zakłady zatrudniają ponad 160 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy