Opublikowano:

Bieg Piastów - Zdjęcie główne

WiadomościNarciarstwo klasyczne Polana Jakuszycka

Narciarstwo klasyczne Polana Jakuszycka

Koniec zimy bliski, a my mamy w tym roku pierwszą informację dotycząca ona dyscypliny zimowej. Stali czytelnicy naszego działu sportu chyba odgadli, że dotyczy startu naszego jedynego narciarza klasycznego Arkadiusza Ogorzałka. Od 28 lutego do 2 marca na Polanie Jakuszyckiej odbył się największy w Polsce festiwal narciarstwa biegowego w ramach międzynarodowej imprezy sportowej - XXXVIII BIEG PIASTÓW. W trakcie zawodów odbywa się także XV Policyjny Bieg Piastów. Z powodu złych warunków śniegowych, wszystkie dystanse były skrócone do 8-10 km. W piątek zamiast dystansu 15 kilometrów stylem klasycznym nastąpił start na dystansie 8 kilometrów. W klasyfikacji generalnej wśród 735 sklasyfikowanych zawodników Arkadiusz Ogorzałek zajął 8 miejsce, co pozwoliło mu zostać najlepszym zawodnikiem z Dolnego Śląska. W sobotę miał być rozegrany bieg na dystansie 50 kilometrów stylem klasycznym, ale został skrócony do 10 kilometrów. W tym biegu Arkadiusz Ogorzałek zajął w klasyfikacji generalnej 26 miejsce wśród 658 startujących. Wśród uczestników byli również policjanci i funkcjonariusze służb mundurowych z całego świata zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA, w tym z Litwy, Czech, Niemiec i N orwegii. Głównym celem biegu jest popularyzowanie sportów zimowych wśród policjantów, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz propagowanie programów prewencji kryminalnej, a także realizacja zamierzeń na rzecz pozytywnego wizerunku Policji. W „Policyjnym Biegu Piastów” na dystansie 8 kilometrów mężczyzn pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Ogorzałek z N owej Rudy, drugie Krzysztof Korpecki ze Złotoryi, a trzecie miejsce w tej kategorii zajął - Artur Mazurek z Czarnego Boru. Wśród kobiet najlepszą okazała się Elżbieta Rosa z T łuszcza, drugie miejsce zajęła Ewa Haber-Czerska z Lubania, a trzecie Agata Sekuła z Lubania. Puchar dla najlepszego biegacza i biegaczki w Policyjnym Biegu na 8 kilometrów ufundował Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu. Dekoracji najlepszych biegaczy dokonał zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze, a jednocześnie przewodniczący Regionu IPA Jelenia Góra Zbigniew Markowski. W sobotę najlepszym wśród narciarzy służb mundurowych i IPA na dystansie na 10 kilometrów znowu okazał się Arkadiusz Ogorzałek, który otrzymał puchar Prezydenta Sekcji Polskiej IPA.