Reklama

Brud i syf, bo sanepidu nie ma?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: ilustracyjne, pixabay.com

Brud i syf, bo sanepidu nie ma? - Zdjęcie główne

foto foto: ilustracyjne, pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanepid ograniczył liczbę swoich standardowych kontroli m. in. w sklepach, bo nie wyrabia się z walką z pandemią. Czy to oznacza, że w naszych sklepach może teraz dochodzić do nieprawidłowości i nikt tego nie kontroluje?

Teraz kłodzki sanepid prowadzi głównie intensywny nadzór nad osobami, które miały kontakt z osobą „dodatnią”, czyli zakażoną koronawirusem. - To skutkuje przeprowadzeniu około 100 wywiadów dziennie, sporządzeniu wielu raportów dziennych oraz prowadzeniu bazy informacyjnej – przyznaje Marta Koczwara z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłodzku. Nie oznacza to jednak, że kontroli w ogóle nie ma. Są, ale głównie są one związane z przestrzeganiem wytycznych dotyczących epidemii. Od 1 września do 30 października w mieście Nowa Ruda sanepid przeprowadził 38 kontroli w zakładach kosmetycznych i fryzjerskich, zakładzie wodociągów i kanalizacji, sklepach, piekarniach, szkołach. 22 kontrole podobnych obiektów przeprowadzono w gminie Nowa Ruda. Tu kontrolowano też przedszkola. W gminie Radków natomiast takich kontroli było 17. Tu kontrolowano dodatkowo DPS-y, miejsca noclegowe i restauracje. Posypały się mandaty Sanepid zapewnia, że podczas kontroli oceniał też stan sanitarno – porządkowy kontrolowanych obiektów i niestety nie obyło się bez mandatów. Od 1 września do 30 października inspektorzy wystawili: 4 mandaty na kwotę: 200 zł, dwa razy po 400 zł i 500 zł w barach i marketach w mieście Nowa Ruda. 3 mandaty na kwotę 100 zł, 200 zł i 250 zł w gminie Nowa Ruda. W Radkowie zaś inspektorzy wystawili 3 mandaty na kwotę 200 zł i dwa razy po 500 zł (sklep i baza żywieniowa przy hotelu). Nie kontrolują, hulaj dusza Niestety nie ma już tradycyjnych kontroli sanepidu. Inspektorzy w teren ruszają tylko w szczególnych wypadkach. Oznacza to, że większość z nich prowadzona jest zdalnie. - Odstąpiliśmy od przeprowadzenia kontroli w formie tradycyjnej. Kontrole takie są przeprowadzane w zakładach, w których zgłoszono interwencje i w związku z wnioskami o zatwierdzenie zakładu - przyznaje Marta Koczwara. - W formie zdalnej, czyli w formie zdjęć lub filmów sporządzonych w czasie kontroli, określonym przez pracownika inspekcji sanitarnej, przeprowadzane są również kontrole dotyczące wykonania zaleceń i część kontroli zatwierdzających zakład jeżeli zakres działalności zakładu pozwala na taką formę przeprowadzenia kontroli - dodaje Koczwara.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy