Reklama

Budowa sieci kanalizacyjnej w Jugowie. Informacja dla mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Budowa sieci kanalizacyjnej w Jugowie. Informacja dla mieszkańców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie zachęca mieszkańców Jugowa do zapoznania się z komunikatem w sprawie budowy sieci kanalizacyjnej.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie informuje mieszkańców Jugowa, iż prace  związane z budową sieci kanalizacyjnej na terenie miejscowości zakończą się do dnia 31.05.2023 roku, a  przy ulicy Małachowskiego wszystkie roboty ukończone zostaną do dnia 30.06.br. wraz z odtworzeniem  nawierzchni z kostki brukowej. 

Po tym okresie nastąpi porządkowanie terenu miejscowości, oraz prace odtworzeniowe  nawierzchni dróg powiatowych i gminnych. 
Jednocześnie informujemy, iż staraniem Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianny Mierzejewskiej  zawarto porozumienie pomiędzy Urzędem Gminy Nowa Ruda, Starostwem Powiatowym w Kłodzku,  Zarządem Dróg Powiatowych, ZWiK Nowa Ruda, Nadleśnictwem Jugów oraz Wykonawcą, tj. firmą Eko Wod w Świdnicy, w sprawie remontu nawierzchni drogi powiatowej, celem odtworzenia i odbudowy w/w  drogi na całej szerokości jezdni. 

W/w remont będzie obejmował odcinek o długości 3,7 km począwszy od posesji nr 2 przy ul.  Sikorskiego do wiaduktu kolejowego na granicy administracyjnej gminy i miasta Nowa Ruda. 

Staraniem władz Gminy niniejszy remont współfinansowany będzie ze środków Rządowego  Funduszu Remontu Dróg pozyskanych przez Starostwo oraz ze środków własnych Gminy Nowa Ruda i  Nadleśnictwa Jugów. 

Planowany termin zakończenia prac odtworzeniowych i remontowych– jesień 2023

Informujemy również, iż w miesiącu czerwcu odbędzie się spotkanie władz gminy Nowa Ruda  oraz ZWiK z mieszkańcami celem poinformowania mieszkańców o możliwościach przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. O terminie spotkania poinformujemy Państwa w osobnych  ogłoszeniach. 

Za wszelkie utrudnienia i niedogodności związane z realizacją inwestycji serdecznie  przepraszamy mając nadzieję, iż zrealizowane zadanie znacząco wpłynie na poprawę jakości życia  mieszkańców i ochronę środowiska naturalnego.

Zarząd ZWiK Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy