Reklama

Burmistrza plus i minus

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Burmistrza plus i minus - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pytamy burmistrza Nowej Rudy z jakich ubiegłorocznych inwestycji jest najbardziej dumny, a które są jego solą w oku.

Wśród tych najważniejszych zrealizowanych i tych które są w trakcie Tomasz Kiliński wymienia trzy. - Na pewno zakończyliśmy termomodernizację budynków mieszkalnych. To jest bardzo ważna inwestycja. Po przeglądach gwarancyjnych została ostatecznie zakończona ulica Świdnicka i cały ogromny projekt, można powiedzieć, że kilkuletni. To na ten moment są inwestycje najistotniejsze – mówi nam burmistrz Nowej Rudy. - Sprawą priorytetową i bardzo ważną jest też cały czas trwająca wymiana źródeł ciepła – dodaje burmistrz. W ubiegłym roku termomodernizacji doczekało się 12 budynków znajdujących na ulicach Teatralnej, Piłsudskiego, Podjazdowej, Kolejowej, Wąskiej, na Zaułku i Placu Matejki. W 2019 roku 152 osoby wymieniły z kolei piec i wystąpiły o dofinansowanie. Basen solą w oku - Nie udało się i to jest przykre, zakończyć budowy basenu przy ul. Fredry. Ta inwestycja trwa. Jest to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach. Mam nadzieję, że w tym roku będziemy mogli z tego basenu korzystać - mówi Tomasz Kiliński. Krótka historia Dwóch największych miejskich inwestycji. ŚWIDNICKA Remont ulicy Świdnickiej był największą drogową inwestycją i miał zakończyć się w lipcu 2018 roku, a zakończył latem ubiegłego roku. Wykonawca, czyli firma Eurovia kilkakrotnie przesuwała termin odbioru prac. Wszystkiemu winne były dodatkowe roboty, które niespodziewanie wynikły podczas prac remontowych. W listopadzie ubiegłego roku miejscy urzędnicy stracili cierpliwość i zaczęli naliczać kary umowne. W sumie naliczono kary za 20 dni opóźnień. Za każdy dzień opóźnienia Eurovia musiała zapłacić 18.073,60 zł. Łącznie 361 tys. 472 zł. Całkowity odbiór inwestycji opóźniły też wady i usterki wskazane przez urzędników, które trzeba było usunąć. Remont Świdnickiej pochłonął 18.073.604,24 zł brutto. Eurovia, która remontowała Świdnicką dała 3 lata gwarancji w zakresie oznakowania oraz 5 lat w zakresie robót drogowych (kanalizacji deszczowej, oświetlenia). BASEN To kolejna milionowa inwestycja, która pochłonie ponad 10 milionów złotych. 6 milionów na jej realizację pozyskano ze środków unijnych. Noworudzki basen miał być gotowy na 15 lipca, a mieszkańcy już w ubiegłym roku mieli zażywać w nim wodno – słonecznych kąpieli. Później wykonawca, czyli „Kwadros” Firma Handlowo-Usługowa Michał Malik deklarował, że basen zostanie zakończony późną jesienią. Opóźnienia pojawiły się wraz z pojawieniem się nieprzewidzianych robót dodatkowych i niesprzyjających warunków pogodowych. Niestety jesiennego terminu też nie udało się dotrzymać. Dziś każdy z nadzieją patrzy w przyszłość i ma nadzieję, że w te wakacje już w nowoczesnym basenie popływa. Wykonawca zaś, jak ujawniają urzędnicy zaproponował kolejny termin zakończenia prac na 31 maja 2020 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy