Reklama

Były kontrole, są mandaty

Opublikowano: śr, 11 wrz 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto ilustracyjne pixabay.com

Były kontrole, są mandaty - Zdjęcie główne

foto foto ilustracyjne pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna kontroluje małe i duże sklepy spożywcze, a także dyskonty. Sprawdzamy, ile kontroli było u nas, co kontrolowano i jak się one zakończyły.

2018 rok W ubiegłym roku inspektorzy przeprowadzili 83 kontrole w mieście Nowa Ruda, 13 w gminie Nowa Ruda i 10 w mieście i gminie Radków. Nieprawidłowości stwierdzono podczas 44 kontroli w mieście. Wystawiono tam 9 mandatów na łączną kwotę 2 tys. 300 zł. W gminie Nowa Ruda nieprawidłowości stwierdzono podczas 4 kontroli. Tu obeszło się bez mandatów. Podobnie było w mieście i gminie Radków, gdzie nieprawidłowości wykazały 4 kontrole. Tu również inspektorzy nie wystawili mandatów. 2019 rok W tym roku, do 31 lipca inspektorzy w mieście Nowa Ruda przeprowadzili już 67 kontroli. 32 wykazały nieprawidłowości. Wystawiono 15 mandatów na łączną kwotę 3 tys. 100 zł. W gminie Nowa Ruda w tym roku przeprowadzono 12 kontroli z czego podczas 8 wykryto nieprawidłowości. Wystawiono 2 mandaty karne na łączną kwotę 450 zł. W mieście i gminie Radków kontroli było 4, z czego 2 wykazały nieprawidłowości, ale obyło się bez mandatów. - Kontrole dotyczyły oceny stanu sanitarnego i technicznego sklepów. Za nieprawidłowości natury sanitarnej nałożono mandaty karne i przeprowadzono kontrole sprawdzające usunięcie uchybień. Natomiast w przypadku stwierdzenia nieprawidłowego stanu technicznego zakładów nałożono decyzje administracyjne określające termin wykonania zaleceń - tłumaczy Bernadeta Wiśniewska ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłodzku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy