Reklama

Celowo wyłączają prąd?

Opublikowano: pt, 21 cze 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto ilustracyjne: pixabay.com

Celowo wyłączają prąd? - Zdjęcie główne

foto foto ilustracyjne: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku na terenie miasta i gminy Nowej Rudy Tauron przeprowadził remonty linii energetycznych i urządzeń warte 310 tys. zł. W mieście i gminie Radków inwestycje pochłonęły ok. 120 tys. zł. To jednak dopiero początek inwestycji, które spowodują, że w naszych domach i mieszkaniach może chwilowo brakować prądu.

Przeprowadzone prace obejmowały przede wszystkim opracowanie dokumentacji dotyczącej kompleksowej modernizacji stacji Głównego Punktu Zasilania w Nowej Rudzie, przebudowę linii niskiego napięcia wraz z budową stacji transformatorowej przy ul. Podgórskiej i Andersa w dzielnicy Drogosław, budowę nowej słupowej stacji transformatorowej oraz przebudowę części linii niskiego napięcia w Jugowie. Plany do 2022 Wiemy też, jakie inwestycje grupa Tauron chce zrealizować na terenie miasta i gminy Nowa Ruda oraz Radkowa do 2022 r. - Do najważniejszych inwestycji zaliczamy m.in. kompleksową modernizację stacji Głównego Punktu Zasilania w Nowej Rudzie. Obecnie jest to największa i bardzo ważna dla regionu inwestycja - przekonuje nas Ewa Groń z grupy Tauron. - W Bożkowie planujemy skablowanie linii napowietrznej średniego napięcia przebiegającej po terenie Lasów Państwowych i wymianę izolatorów na napowietrznej linii wysokiego napięcia relacji Victoria-Nowa Ruda - dodaje rzeczniczka spółki. Inwestycje będą realizowane też w innych wsiach gminy Nowa Ruda. W Ludwikowicach Kł. zostanie przebudowany obwód linii niskiego napięcia, w Dzikowcu skablowana zostanie linia napowietrzna średniego napięcia. Na odcinku ze Ścinawki Śr. przez Ścinawkę Gr. i Włodowice, aż do Nowej Rudy przebudowana zostanie linia napowietrzna średniego napięcia. Natomiast w Sokolicy i Sokolcu Tauron planuje remont sieci napowietrznej niskiego napięcia. Radków z planami Koszt inwestycji zrealizowanych przez grupę Tauron w mieście i gminie Radków w 2018 r. to ok. 120 tys. zł. Tu zmodernizowane zostały obwody niskiego napięcia. To nie oznacza jednak, że to koniec inwestycji w tej gminie. - Plany do 2022 r. obejmują między innymi wymiany linii niskiego i średniego napięcia w Radkowie, Ścinawce Śr. i Tłumaczowie oraz budowę nowych powiązań, czyli dodatkowe linie energetyczne pomiędzy istniejącymi liniami, co poprawi pewność i jakość zasilania już istniejących oraz umożliwi przyłączenie do sieci nowych klientów - wymienia Ewa Groń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy