Reklama

Chcę korzystać z tego, co mam

Opublikowano: pt, 13 gru 2019 00:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 80-letnia mieszkanka pyta prezesa Zdunka, co ma zamiar zrobić z piwnicami w budynku przy ul. Cichej 21 w centrum Nowej Rudy? W stanie jakim są obecnie nie da się ich użytkować, a jak podkreśla pani Kazimiera, skoro ją dostała, to chce z niej korzystać.

To szara miejska rzeczywistość. Tego typu problemy dla niektórych mogą być prozaiczne, innym spędzają sen z powiek. - W piwnicach wybija woda. Mieszkam tu ponad 30 lat. Nic tu nie było robione. To ruina. Wszystko gnije - mówi nam pani Kazimiera (dane do wiadomości redakcji). - Stwierdzili tylko, że jest to źle zrobione. Idzie zima. Nie mam nawet gdzie schować pietruszki, czy marchewki. Wszystko stoi w wiaderkach na schodach. Pracownicy zarządcy budynku byli, widzieli jak wygląda piwnica i powiedzieli, że dadzą odpowiedź. To wszystko, a tu jedna wielka ruina - dodaje zbulwersowana lokatorka. Pani Kazimiera ma 80 lat. Jak mówi, czynsze płaci się duże, a urzędnicy z lokatorami rozmawiają jak z gówniarzami. - Nawet nie, bo nawet z gówniarzem tak się nie rozmawia. Mam 80 lat, problemy z chodzeniem. Jak mam funkcjonować, kiedy wszystko się tu sypie? - pyta lokatorka. - Dostałam piwnicę, więc chcę ją użytkować, a nie wszystko wyrzucać, bo nie ma gdzie trzymać - zaznacza pani Kazimiera. Rozmawiają z miastem Marian Zdunek, prezes Noworudzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które jest zarządcą budynku przy ul. Cichej 21 zapewnia, że zajmują się tą sprawą. - W budynku odbyła się wizja w trakcie której stwierdzono zawalenie się jednej ze ścianek drewnianych wydzielonych w pomieszczeniu piwnicznym komórek - potwierdza nasze ustalenia prezes Zdunek. - Jesteśmy w trakcie ustalania z władzami miasta szczegółów dotyczących nowego podziału piwnicy i wykonania nowych ścian działowych z cegły. Sporządzono kosztorys inwestorski prac, który opiewa na kwotę ok. 6 tys. zł - informuje Zdunek. Budynek przy ul. Cichej 21 jest własnością miasta. Zatem wszystkie remonty tej nieruchomości finansowane są z jego budżetu. Zarządca jak twierdzi Zdunek, zrobił w tej sprawie wszystko co mógł, czyli wysłał do urzędników pismo z prośbą o zabezpieczenie funduszy na remont piwnicy. Pytanie, czy Pani Kazimiera doczeka się remontu?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy