Reklama

Co się dzieje w Radkowie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: <p><span style="font-size: xx-small;">wikipedia.pl</span></p>

Co się dzieje w Radkowie? - Zdjęcie główne

foto <p><span style="font-size: xx-small;">wikipedia.pl</span></p>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

> Remonty w Suszynie
Został złożony nowy wniosek dotyczący projektu dokończenia budowy w ramach Rozwoju Obszarów Wiejskich Lokalna Grupa Działania Suszyna. Po złożonym proteście do Krajowego Konserwatora Zabytkó w Gmina otrzymała pozwolenie i dofinansowanie na poziomie 80% na przebudowę budynku remizy, który zostanie przebudowany w części na lokalne muzeum kamieni pó łszlachetnych, świetlicę wiejską i remont całej nieruchomości co w całości będzie kolejnym Centrum Wiejskim.

> Kanalizacja w Radkowie
Wykonanie kanalizacji ul. Leśnej, Polnej i połączenie z ul. Grunwaldzką w Radkowie jest bardzo trudne i wątpliwe w finansowaniu. Wymaga wielu dodatkowych działań. W świetle obowiązujących przepisów, aby przystąpić do tej inwestycji i złożyć wniosek w terminie należało opracować nowe Studium Wykonalności do Programu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe Studium musi pokazać, że kanalizacja w tym obszarze jest bezpieczna i niezbędna w zakresie usługi odbierania ściekó w od mieszkańcó w oraz spełnia wymagania oddziaływania na środowisko. Radni upoważnili burmistrza do starania się o przyznania dofinansowanie na budowę tej kanalizacji.

> Remonty w Wambierzycach
W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Ciemnej i Objazdowej w Wambierzycach. Na dzień dzisiejszy znane są oprocentowania i prowizje kredytów oraz zostanie zabezpieczone 500 tys. zł z ostatecznego rozliczenia likwidowanej Spółki Strateg Capital i środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, które wystarczą na realizację tej inwestycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy