Reklama

Czy wójt przyjmie pomoc radnego?

Opublikowano: ndz, 6 sty 2019 00:00
Autor:

Czy wójt przyjmie pomoc radnego? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Adrianna Mierzejewska nie chce powiedzieć wprost, czy przyjmie pomoc od władz województwa, które chcą pomóc finansowo w remoncie i ocaleniu wiaduktu pod nieczynną linią kolejową na trasie Dzikowiec - Srebrna Góra.

To ten etap sprawy, w którym wójt mogłaby takiej odpowiedzi udzielić, a tym samym podziękować radnemu sejmiku Patrykowi Wildowi za chęć pomocy i wyciągnięcie ręki. Tymczasem na zadane przez nas pytanie, czy wójt przyjmie wsparcie i czy gmina dołoży się do remontu, Barbara Adamska w imieniu wójt odpowiada bardzo lakonicznie. - Będziemy mogli odpowiedzieć na to pytanie, jeśli pojawi się konkretna deklaracja ze strony radnych sejmiku - mówi nam Barbara Adamska z Urzędu Gminy Nowa Ruda. Pomocna dłoń Radny sejmiku Patryk Wild wyciągnął do Adrianny Mierzejewskiej pomocną dłoń, bo zależy mu na uratowaniu wiaduktu. Jak mówił, podczas spotkania z wójtową ustalono, że wiadukt nie będzie rozebrany, a wyremontowany. - Jestem na etapie szukania pieniędzy na ten cel po stronie województwa - mówił nam przed kilkoma tygodniami Patryk Wild. - Występujemy do PKP o przejęcie pozostałych części linii, bo chcemy ją odbudować. Żeby do tego doszło musi być zachowana jej ciągłość. Jest też możliwość, że przejmiemy tę trasę od gminy jako województwo - dodawał. Remont wiaduktu nie będzie kosztował więcej niż 120 tys. zł. Więcej, bo ok. 2-3 mln zł kosztowałoby jego odtworzenie, gdyby wiadukt rozebrano. Przypomnijmy, że wszystko dotyczy głośnej sprawy i decyzji wójtowej, która chciała rozebrać wiadukt. Nie zgodził się na to konserwator zabytków. Zgody nie dawali też niektórzy mieszkańcy Dzikowca i radny sejmiku Patryk Wild, który głośno krytykował działania wójt Mierzejewskiej. Wiadukt jest elementem Kolei Sowiogórskiej i od dawna trwają już starania samorządowców, aby Kolej Sowiogórska stała się zabytkiem techniki. Jest też szansa, że w przyszłości przywrócony zostanie ruch, połączenia kolejowe na trasie Bielawa - Srebrna Góra - przez gminę Nowa Ruda do Radkowa, na historycznych odcinkach. Dzięki działaniom podjętym przez konserwatora trwa też postępowanie o wpisanie wiaduktu do rejestru zabytków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy