reklama
reklama

DAWG wspiera przedsiębiorców w nowym inkubatorze triQube

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościKorzystne położenie, powiązania komunikacyjne z Europą Zachodnią, wykształcone kadry oraz liczne tereny aktywności gospodarczej decydują o atrakcyjności inwestycyjnej Dolnego Śląska. Region przyciąga uwagę zagranicznego biznesu, ale na korzystne warunki rozwoju mogą liczyć także dolnośląscy przedsiębiorcy. Sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw jest wspierany przez instytucje otoczenia biznesu, takie jak Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. (DAWG). Najnowszym projektem realizowanym przez DAWG jest budowa Inkubatora Przedsiębiorczości triQube, który został otwarty w październiku i będzie proponował wyjątkową ofertę wsparcia dla firm i start-upów.
reklama

Głównymi celami DAWG jest wspieranie przedsiębiorczości, pobudzanie innowacyjności regionu, poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw oraz kształtowanie wizerunku województwa za granicą. Na Dolnym Śląsku aż 97,1% zarejestrowanych podmiotów gospodarczych stanowią mikroprzedsiębiorstwa, zatrudniające do 9 osób. I to właśnie do takich firm (a także do przedsiębiorstw o statusie małych i średnich) skierowana jest oferta Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o.

DAWG oferuje wynajem powierzchni biurowych we Wrocławiu, wspiera w aktywizacji na rynku pracy osoby bierne zawodowo i bezrobotne, oferuje pożyczki rozwojowe i płynnościowe oraz realizuje projekty związane z internacjonalizacją dolnośląskich MŚP, w tym wyjazdy na misje gospodarcze i targi branżowe.

reklama

W październiku Spółka oddała do użytku nowoczesny budynek pełniący funkcję inkubatora przedsiębiorczości. triQube to trzeci inkubator przedsiębiorczości należący do DAWG, który ma na celu wspieranie rozwoju MŚP na Dolnym Śląsku. Znajduje się on w prestiżowej lokalizacji w otoczeniu zabytkowych alei, a równocześnie w bezpośredniej bliskości centrum miasta. Obiekt przyciąga wysokim standardem wykończenia, a także unikalną ofertą wsparcia MŚP.

triQube wyróżnia stawianie akcentu na budowanie relacji między najemcami, czemu sprzyjać będzie specjalnie zaprojektowana wspólna przestrzeń – strefa komfortu i zaplecza socjalne z aneksami kuchennymi.

Stawiamy na integrację, wspólne budowanie przedsiębiorczości i tworzenie Społeczności. Będziemy zachęcać do poszerzania kontaktów biznesowych poprzez udział w misjach gospodarczych, targach czy wizytach studyjnych. Organizowanie dla MŚP szkoleń, konferencji i spotkań z ekspertami to coś, co nas wyróżnia. Najemcy otrzymają benefity: karty sportowe, pakiety medyczne i ubezpieczeniowe czy kursy językowe, niedostępne na tak korzystnych warunkach dla osób działających w pojedynkę – wylicza Paulina Duszyńska, Dyrektor Generalny DAWG, która osoby zainteresowane ofertą Inkubatora Przedsiębiorczości triQube zaprasza do kontaktu do siedziby DAWG.  

reklama

Grupą docelową są przedsiębiorstwa m.in. z branży informatycznej, energetycznej i elektronicznej. Działanie Inkubatora wpisują się w realizację Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030, poprzez wspieranie inteligentnych specjalizacji. 

Z myślą o Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030 oddajemy do użytku laboratorium fotogrametrii, w którym będzie można odtwarzać trójwymiarowy kształt i rozmiar danego obiektu, a następnie – dzięki współpracy z Dolnośląskim Centrum Druku 3D – wydrukować zeskanowany przedmiot. Dla firm informatycznych czy gamingowych stworzono laboratorium motion capture (technika przechwytywania ruchu stosowana w filmach i grach komputerowych), powstanie również studio nagrań audio i video – mówi Michał Rado, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

reklama

Budowa inkubatora to kolejny przykład wykorzystania środków z funduszy europejskich na Dolnym Śląsku. Całkowity koszt tej inwestycji to blisko 70 mln złotych brutto, a kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 wynosi ponad 10 mln euro.

W ramach aktualnie posiadanych instrumentów finansowych DAWG proponuje również pożyczki przeznaczone dla mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw z siedzibą na terenie województwa dolnośląskiego lub prowadzących działalność gospodarczą. Nasze produkty finansowe z jednej strony wspomagają firmy dotknięte skutkami pandemii, a z drugiej wspierają przedsięwzięcia szczególnie innowacyjne i przyczyniające się do rozwoju nowoczesnych rozwiązań. 

reklama

reklama
Artykuł pochodzi z portalu klodzko24.eu. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama