Reklama

Dec zastąpi Sołek-Muzykę?

Opublikowano: czw, 12 maj 2016 16:30
Autor:

Dec zastąpi Sołek-Muzykę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Może dojść do wyboru nowego dyrektora Gimnazjum w Jugowie

O tym, kto ma największe szanse rozmawiamy z Bożeną Sołek-Muzyką:

Jak Pani się czuje z informacją, że konkurs na stanowisko dyrektora Gimnazjum zostanie rozstrzygnięty dzisiaj (czwartek 12 maja), a już mówi się, że wygra go Jerzy Dec?

Uważam, że sugerowanie wyniku przed konkursem jest mało profesjonalne. Po sugestiach, które do mnie docierały najłatwiej byłoby wycofać się i nie startować w konkursie. Ale czy wtedy mogłabym spojrzeć na swoje odbicie w lustrze? Ale oficjalnie nadal jest Pani dyrektorem, który rok temu wygrał konkurs na to stanowisko.

Co uważa Pani za swoje największe zasługi w szkole?

Mówiąc o zasługach należałobpodkreślić, że za każdym sukcesem naszej szkoły stali uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy gimnazjum. Byłam tylko małym trybem w tej sprawnie działającej machinie. To dzięki naszej wspólnej pracy uczniowie klas trzecich osiągali dobre wyniki na egzaminie gimnazjalnym, a absolwenci sukcesy w szkołach ponadgimnazjalnych. Warto wspomnieć o dobrej współpracy z Kuratorium Oświaty w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnie-nia”, czy z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach „Marszu Żywych 2016”. 

Czy zwyczajnie nie żal Pani, że za to wszystko co Pani zrobiła, teraz władze gminy mogą pożegnać się z Panią właśnie w ten sposób?

Żalu raczej nie odczuwam, ale na pewno rozczarowanie, że w podejmowanych działaniach brakuje zwykłej przyzwoitości i człowieczeństwa.

Czy nie obawia się Pani, że straci Pani też pracę jako zwykły nauczyciel w jugowskim gimnazjum?

Czas pokaże.

Co z akcją Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia. Czy uczniowie pojadą podczas wakacji na Ukrainę, pomimo że może już Pani wtedy nie być dyrektorką. Czy władze gminy pomogą w zorganizowaniu tego wyjazdu?

Działamy i działać będziemy. Już 20 maja wyruszamy z pocztem sztandarowym na Koncert Kresowy do Wrocławia. W dniach 18-19 czerwca jedziemy do Krzyżnej na spotkanie integracyjne grup wyjeżdżających na Ukrainę. W terminie 2-12 lipca będziemy porządkować polskie cmentarze w Brodach i Hucisku Brodzkim. Przy organizacji wakacyjnego wyjazdu możemy zawsze liczyć na naszych przyjaciół. Przez ostatnie dwa lata prosiłam władze gminy o wsparcie finansowe tej szczytnej akcji, ale niestety. Może kiedyś. Czas pokaże. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy