Reklama

Do grudnia wyremontują

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Do grudnia wyremontują - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 30 listopada ma być wyremontowana droga powiatowa nr 3323D na odcinku Dzikowiec – Koszyn – Bożków. Jest kasa i wykonawca, który ją wyremontuje.

Został wyłoniony wykonawca robót. Remont obejmuje przebudowę odcinka drogi powiatowej o długości 244 m, którego początek zaczyna się w miejscu zakończenia I etapu wykonanego w 2017 r., a koniec znajduje na połączeniu z drogą wojewódzką nr 381. Termin wykonania odbudowy drogi powiatowej planowany jest na 30 listopada br. – informuje Stanisław Sijka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku. Kolejki firm do wyremontowania drogi nie było. Zgłosił się tylko jeden chętny wykonawca – Zakład Usługowo – Handlowy – Produkcyjny „ZUBIT” Ireneusz Zieliński z Kamieńca Ząbkowickiego. Wójt kasy nie dała, dali radni Przypomnijmy, że wójt gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska, do remontu nie chciała się dołożyć. - Na dokończenie remontu drogi w Koszynie, czyli 250 metrów od wykonanego asfaltu w roku ubiegłym do drogi wojewódzkiej plus dokończenie robót na odcinku ubiegłorocznym (m.in. odwodnienia przy posesjach, zjazdy, zabezpieczenie poboczy drogi) powiat kłodzki przeznaczy 675 049 zł. To jest kwota po przetargu. Pierwotnie w budżecie było ponad 250 tys. zł. Jednak ze względu na konieczność wykonania dodatkowych prac, aktualizacji dokumentacji projektowej, wobec wzrostu cen kwota w przetargu wyszła jw. Zatem dołożyliśmy jeszcze ponad 400 tys. zł – informował Piotr Marchewka ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku. - Wystąpiliśmy o dofinansowanie do Gminy Nowa Ruda o zabezpieczenie 50 proc. brakującej kwoty, czyli o ponad 200 tys.zł, ale niestety nie było zgody. Wzięliśmy zatem całość na siebie. Były to wolne środki z oszczędności z zadań w innych obszarach działalności powiatu – dodaje Marchewka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy