Reklama

Dokończcie remont w Bieganowie

Opublikowano: czw, 21 lis 2019 00:00
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Dokończcie remont w Bieganowie - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy chcą dalszych remontów dróg w Bieganowie. Radny Kamil Sawicki pyta władze czy do remontów dojdzie?

Chodzi o dalsze prace remontowe gminnych dróg w Bieganowie. Dwa lata temu wyremontowano drogę łączącą Górę Św. Anny z drogą powiatową, ale przy okazji tego remontu pominięto dwa odcinki prowadzące do kilku posesji. - Z korespondencji przekazanej mi przez mieszkańców pomiędzy nimi, a Urzędem Gminy Nowa Ruda wynika, że nie były one objęte promesą z dofinansowaniem – mówi Kamil Sawicki, gminny radny. - Pozostała część drogi stanowi dojazd do pięciu domów w tym dwóch agroturystyk oraz gospodarstw rolnych. Ulewne deszcze wypłukały koleiny w nawierzchni i rozmyły pobocza – twierdzi radny. Radny zadaje zatem wójt konkretne pytania. - Czy w planach Gminy Nowa Ruda znajduje się remont dróg do posesji nr 39, 39a, 40, 44 oraz 45 w Bieganowie? Jeśli tak, to kiedy miałoby dojść do tych inwestycji? Czy możliwe jest jeszcze w tym roku budżetowym zlecenie remontu uszkodzonej nawierzchni? - pyta radny. Mierzejewska odpowiada Wójt zapewnia, że droga wewnętrzna, która jest drogą dojazdową do posesji nr 38, 39a, 40, 41 oraz 45 w Bieganowie jest ujęta w planie remontów dróg. - Szacunkowa wartość wykonania gruntownej przebudowy przedmiotowej drogi o długości ok. 635 metrów to ok. 375 tys. zł. - wylicza Adrianna Mierzejewska. - Gmina podejmie w 2020 roku starania pozyskania środków zewnętrznych z Urzędu Wojewódzkiego na przeprowadzenie remontu generalnego drogi – zapewnia Mierzejewska. Jeżeli wojewoda zakwalifikuje drogę do przebudowy, to wówczas gmina będzie mogła ubiegać się o kasę na realizację inwestycji. Jednocześnie wójt przypomina, że dziś gmina realizuje 18 inwestycji drogowo – mostowych o wartości ok. 11 milionów zł., z 80% dofinansowaniem z budżetu państwa. Wójt przypomina też, że gmina uzyskała dotację od marszałka na rekultywację dwóch dróg gruntów transportu rolnego. - Tak duże dofinansowanie zewnętrzne wymaga zapewnienia udziału środków własnych i z tego względu nie dysponujemy środkami na realizację innych inwestycji drogowych – tłumaczy Mierzejewska. - Mogę się one pojawić dopiero po zakończeniu i rozliczeniu realizowanych inwestycji. Jeżeli znajdą się w budżecie i uda się wyłonić wykonawcę rozważymy możliwości wykonania bieżącego remontu przedmiotowego odcinka drogi w Bieganowie – zapewnia wójt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy