Reklama

Dziury i błoto = droga

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto ilustracyjne

Dziury i błoto = droga - Zdjęcie główne

foto foto ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamienie, dziury, błoto i jedna wielka tragedia. Tak mieszkańcy Ścinawki Dolnej mówią o drodze przebiegającej koło byłej cegielni, a prowadzącej do ich domów. Pytają też burmistrza: kiedy obiecany remont?

Chodzi o drogę dojazdową do kilku domów w pobliżu dawnej cegielni w Ścinawce Dol. Ludzie wytykają burmistrzowi, że obiecał remont, ale go nie zrobił. - Chodzi o drogę dojazdową do mojego domu i sąsiadów. Miała być ona robiona już dwa lata temu i temat ucichł. Teraz burmistrz mówi, że do dwóch domów nie opłaca się robić drogi - mówi nam pan Jacek, jeden z mieszkańców (dane do wiadomości redakcji). - Nadleśnictwo wozi tędy drewno. Powyżej mojego domu mają plac, a na dole przy drodze składują drzewo. Nieraz jest tak, że muszę czekać aby przejechać, aż się rozładują. Błota jest tu powyżej kostek. Droga ogólnie jest w bardzo złym stanie. Tu są tylko kamienie, dziury i błoto - przypomina mieszkaniec. Na czołowej pozycji Jan Bednarczyk temat zna i jak mówi, czeka na decyzję wojewody. - Droga jest zgłoszona jako ta, która ucierpiała w wyniku gwałtownych opadów deszczy. Jest jedną z pięciu dróg do odbudowy na odcinku 400 metrów, jest na czołowej pozycji - przekonuje Bednarczyk. - Jeżeli otrzymamy dofinansowanie od wojewody, to będzie robiona w pierwszej kolejności - zapewnia burmistrz. Odbudowa tej drogi to ogromny koszt, bo jak szacuje burmistrz będzie kosztować prawie pół miliona złotych. Drewno będą wozić Leśnicy drewno przewozili i będą przewozić, bo to jest droga prowadząca do lasu. - Według konstrukcji i projektu jest drogą wzmocnioną. Tak samo było w Ścinawce Śr. na ul. Polnej, Leśnej i teraz na odbudowanej drodze na ul. Wojska Polskiego, do której remontu Nadleśnictwo Jugów dołożyło 105 tys. zł, a pieniądze poszły na wzmocnienie korpusu drogi - przypomina Bednarczyk. - W Ścinawce Dolnej również jak będzie projekt, to będziemy zabiegać o wsparcie leśników przy remoncie tej drogi - zapewnia burmistrz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy