Reklama

Energiczny Radków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Energiczny Radków - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Alternatywne źródła energii w Ratuszu

Alternatywne źródła energii w Ratuszu

Zakończono realizację projektu pt „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację kotłowni oraz zastosowanie alternatywnych źródeł energii w Urzędzie Miasta i Gminy w Radkowie” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, którego to beneficjentem była Gmina Radków.

Całkowita wartość projektu:  167 485,20zł

Kwota dofinansowania:         142 362,42 zł

 Projekt został zrealizowany w Przyziemiu Radkowskiego Ratusza i polegał na modernizacji kotłowni poprzez wymianę starego kotła gazowego (atmosferycznego), na kocioł gazowy kondensacyjny wspomagany pompą ciepła (która wytwarza energie cieplną z odnawialnego źródła ciepła). Sprawność spalania dotychczasowego kotła wynosiła 83%, a zużycie gazu wynosiło 25300m3/rok, natomiast emisja CO2 wynosiła aż 5,11 Mg/rok. Zastosowana w projekcie pompa ma pokrywać ok.35% rocznego zapotrzebowania na energię cieplną, a pozostałe ciepło pochodzić będzie ze spalania gazu. Powinno to spowodować obniżenie rocznego zapotrzebowania gazu do 12 880 m3/rok- (zmniejszenie o 49%), oraz zmniejszenie emisji substancji toksycznych, które są podstawowym źródłem zanieczyszczeń powietrza w Gminie Radków, w tym CO2 do poziomu 3,10 Mg/rok czyli o około 39,4%. Dzięki temu powinna poprawić się, jakość powietrza.  Należy także zaznaczyć, iż ze względu na usytuowanie centrali ciepła w budynku Urzędu Miasta i Gminy Radków odbiorcami usług będą również jego pracownicy,  a także mieszkańcy i turyści korzystający z usług Urzędu.

źródło: www.radkowklodzki.plUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy