Reklama

Forum Obywatelskie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Forum Obywatelskie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 14 grudnia odbyło się Forum Obywatelskie, które zorganizowała Fundacja Odnowy Ziemi Noworudzkiej we współpracy z organizacjami pozarządowymi Miasta i Gminy Nowa Ruda.

Celem spotkania było zaprezentowanie lokalnych inicjatyw społecznych oraz podzielenie się doświadczeniem i problemami związanymi z ich realizacją. Jak się okazało, głównym problemem, z jakim borykają się organizacje jest niewystarczające przeszkolenie w ramach pisania wniosków o dofinansowanie.Najważniejszy jest dla nich drugi człowiek, dlatego organizacje często szukają możliwości, aby pokazać, jak wiele robią dla najbliższego otoczenia i zaprosić do bezpłatnego udziału w organizowanych przez nich wydarzeniach. Działania ich skierowane są głównie na aktywizację osób dojrzałych, dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Marzy im się otoczenie przyjazne seniorom, rozbudowana oferta sportowa i edukacyjna, szczególnie dla dzieci i młodzieży, formy aktywności dla osób wykluczonych społecznie.Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska wyraziła chęć pomocy organizacjom w ramach konsultacji z formułowania wniosków o dofinansowanie, zakresu promowania idei stowarzyszeń, a także przychylnie odniosła się do możliwości udzielenia wsparcia finansowego najważniejszym działaniom w Gminie. źródło: GM Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy