Reklama

Gdzie umorzą podatki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Gdzie umorzą podatki?  - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pandemia uderzy w nas wszystkich, a zwłaszcza w przedsiębiorców. Dziś pytamy naszych włodarzy, czy wyciągną do nich pomocną dłoń?

Chodzi oczywiście o umorzenia lub odroczenia podatków dla przedsiębiorców, którzy przez rządowe ograniczenia nie mogą prowadzić swojej działalności, a także o ewentualne ulgi w czynszach dla mieszkańców. MIASTO NOWA RUDA - Przedsiębiorcy, którzy nie mogą prowadzić lub musieli ograniczyć prowadzenie działalności mogą występować na razie o odroczenia płatności podatku. Decyzja o umorzeniu? Być może, ale to w przyszłości. Na razie odraczamy podatki tak, żeby nie obciążać nimi finansowo przedsiębiorców na dzień dzisiejszy, a w zależności od dalszego rozwoju sytuacji każdą dalszą decyzję będziemy podejmować indywidualnie w stosunku do każdego przedsiębiorcy - zapewnia Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. GMINA NOWA RUDA - Przygotowujemy taki komunikat. Nie jesteśmy jeszcze po wspólnych rozmowach ze skarbnik gminy. Musimy usiąść wspólnie i porozmawiać, wówczas przekażemy informacje, bo na tę chwilę będą one niespójne. Będziemy przychylni, ale nie mamy jeszcze ustalonych szczegółów - mówi Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda. RADKÓW - Wnioski będą rozpatrywane. Złożymy wniosek do rządu jak będziemy już mieli znaną, potencjalną sumę umorzeń. O zwolnieniach nie ma mowy, bo to wszystko co się dzieje, dzieje się wbrew ustawom. Wszystko będziemy bilansować tak, jak bilansujemy żywienie żołnierzy, straty jakie ponieśliśmy na dowozie dzieci, bo muszę zapłacić ponad 55 tys. zł odszkodowania firmom transportowym, muszę zapłacić 35 tys. zł odszkodowania firmom, które obsługiwały stołówki. Dla najemców lokali gminnych na razie ulg nie przewidujemy. Nie zamierzam wchodzić w głębokie ulgi, choć niektóre są już stosowane jak np. spłata długu w ratach - przypomina Bednarczyk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy