Reklama

Gmina Nowa Ruda: Adrianna Mierzejewska podsumowuje swoje działania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. TV Kłodzka

Gmina Nowa Ruda: Adrianna Mierzejewska podsumowuje swoje działania - Zdjęcie główne

Gmina Nowa Ruda: Adrianna Mierzejewska udzieliła telewizyjnego wywiadu. | foto Fot. TV Kłodzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Nowa Ruda: W wywiadzie dla Telewizji Kłodzkiej wójt Gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska, opowiedziała o rozwoju gminy oraz planach na kolejne lata.

Gmina Nowa Ruda. Wybory samorządowe odbyły się w 2018 roku, za nami ponad połowa kadencji. Dziennikarka Telewizji Kłodzkiej rozmawiała z Panią Wójt o działaniach ekologicznych, inwestycjach oraz wyzwaniach na kolejne lata. A Wy, jak oceniacie działania Wójt Gminy Nowa Ruda?

Gmina Nowa Ruda stawia na ekologię

Adrianna Mierzejewska podkreśliła, że gmina zmierza do transformacji systemów ogrzewania czy odbioru nieczystości. Dzięki środkom zewnętrznym realizowane są programy związane między innymi z wymianą źródeł ciepła - Przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego realizujemy projekt związany z budową przydomowych oczyszczalni ścieków. W Jugowie powstaje kanalizacja, koszt tej inwestycji to około 18 mln złotych, a wkład własny gminy to 3 mln. - powiedziała Pani Wójt.

Co z drogami?

Wójt zdaje sobie sprawę, że wiele dróg jest jeszcze do zrobienia. Mówi jednak, że za jej kadencji dużo udało się zmodernizować - W 2019 roku pozyskaliśmy 7,4 mln złotych na przebudowę ponad 10 km dróg. Wyremontowaliśmy również parking przy Przełęczy Sokolej. - mówi w wywiadzie. Dodaje, że inwestycje drogowe, to nie tylko budowa i modernizacja dróg, ale też modernizacja oświetlenia i doświetlenie miejsc, które dotychczas były niebezpieczne.

Ochotnicza Straż Pożarna

Mierzejewska powiedziała, że jest wdzięczna strażakom ochotnikom za ich pracę - W ostatnim czasie wymieniliśmy aż 8 samochodów w OSP. Jednostki na bieżąco są doposażane w potrzebny sprzęt oraz odzież bojową. Wiemy, jak ważne jest dla nas ich działanie, na które zawsze możemy liczyć.

Plany na przyszłość

Jedna z najważniejszych inwestycji to modernizacja zalewu w Dzikowcu - Jestesmy w fazie projektowej, przed nami uszczelnienie zapory i budowa kąpieliska z całą infrastrukturą. Jest to piękny zalew z dużym potencjałem. Według zapewnień Pani Wójt zalew w Dzikowcu będzie skończony do 2023 roku.

O czym jeszcze mówiła?

Wójt podkreśliła, że gmina Nowa Ruda, to gmina prorodzinna. W okresie wakacyjnym dla najmłodszych zorganizowano zajęcia wakacyjne w Sokolcu. Specjalne zajęcia odbywają się również dla seniorów. Organizacją zajęć dla Klubu Seniora w Jugowie zajmuje się GOPS. W rozmowie padło również kilka zdań na temat rozwoju infrastruktury sportowej w gminie.

Przeczytaj również:

Autor: Zuza K. Wolska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy