Reklama

Gmina Nowa Ruda. U nas będzie przebiegała cyklostrada

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina Nowa Ruda. U nas będzie przebiegała cyklostrada - Zdjęcie główne

Trasa Sudecka będzie przebiegała między innymi przez: Bartnicę, Świerki, Ludwikowice Kł. i Włodowice.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cyklostrada ma mieć długość 2284 km. To 11 długodystansowych rowerowych tras głównych oraz 277 km tras prowadzonych po nieczynnych liniach kolejowych (trasy „kolej na rowery”).

Gmina Nowa Ruda. Po konsultacjach społecznych, Marszałek Cezary Przybylski uwzględnił trasę zaproponowaną przez gminę i rozszerzył mapę cyklostrady dolnośląskiej o tzw. Trasę Sudecką. Będzie ona przebiegała między innymi przez: Bartnicę, Świerki, Ludwikowice Kł. i Włodowice. To pierwszy etap budowy ścieżek, który zapewne potrwa, ale już teraz ogromnie cieszy fakt, że nasz teren znalazł się na mapie.

284 kilometry

Dolnośląska Cyklostrada ma mieć łączną długość 2284 km. To 11 długodystansowych rowerowych tras głównych (2007 km, bez wariantów i odcinków dublujących) oraz 277 km tras prowadzonych po nieczynnych liniach kolejowych (trasy „kolej na rowery”). Budowa szkieletu rowerowych tras głównych, wzorem Małopolski i Zachodniego Pomorza, stworzy nową ofertę turystyczną i rekreacyjną, dzięki powiązaniu miejsc atrakcyjnych turystycznie na Dolnym Śląsku z głównymi ośrodkami osadniczymi. Trasy staną się też elementem systemu transportu zeroemisyjnego w województwie poprzez dowiązanie do rozwijanej sieci stacji kolejowych. To system tras rowerowych, które poprawią dostępność transportową regionu, zintegrują lokalne drogi rowerowe i powiążą je z dolnośląską siecią kolejową. Projekt oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Cyklostrada zapewnia między innymi dostęp do atrakcji turystycznych, a także połączenie z najważniejszymi ośrodkami regionu.

 

- Dolny Śląsk, jako jeden z pierwszych regionów w Polsce, podjął temat dróg rowerowych w sposób tak kompleksowy. Wspólnie z ekspertami i przedstawicielami środowiska miłośników turystyki rowerowej tworzymy strategię budowy sieci dróg rowerowych w całym regionie. Zadbaliśmy również o wypracowanie standardów projektowych, dzięki którym nowo budowane drogi będą bezpieczne, funkcjonalne, przyjazne dla użytkowników i środowiska – mówi marszałek Cezary Przybylski.

K.Golak/inf. UMWD

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy