Reklama

Gmina Nowa Ruda. Można składać kolejne wnioski o tańszy węgiel

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / ilustracyjne

Gmina Nowa Ruda. Można składać kolejne wnioski o tańszy węgiel - Zdjęcie główne

Gmina Nowa Ruda: Wnioski przyjmowane będą do 30 kwietnia.  | foto Adobe Stock / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Gminy Nowa Ruda ponownie przyjmuje wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie. Poznaj szczegóły.

Gmina Nowa Ruda. Zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, każdemu gospodarstwu domowemu przysługiwał zakup 1,5 w  2022 roku oraz kolejne 1,5 tony, które można kupić w 2023 roku. 

Samorządy prężnie pracują nad tym, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej kupić tańszy węgiel. W gminie Nowa Ruda wnioski można składać osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie, ul. Niepodległości 2 lub w Biurze Obsługi Mieszkańca, ul. Niepodległości 4 Nowa Ruda lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Wniosek dostępny jest TUTAJ. Wnioski przyjmowane będą do 30 kwietnia. 

Kto może złożyć wniosek?

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego tj. m.in. osoby, którym wypłacono dodatek węglowy lub które złożyły wniosek o dodatek węglowy i został on pozytywnie rozpatrzony.

W przypadku gdy wnioskodawcą jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym spełniająca warunki uprawniające do dodatku węglowego, która nie złożyła wniosku o wypłatę tego dodatku, weryfikacja wniosku o zakup jest dokonywana, w szczególności w zakresie zgłoszenia lub wpisania głównego źródła ogrzewania w centralnej ewidencji emisyjności budynków. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy