Reklama

Gmina Nowa Ruda. Plany na Przygórze

Opublikowano:
Autor:

Gmina Nowa Ruda. Plany na Przygórze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po tym jak gruchnęła wieść o chęci budowy PSZOK-u w Przygórzu, wójt Mierzejewska zaprzeczyła tym informacjom na swoim służbowym Facebooku, a jednocześnie nie omieszkała pochwalić się inwestycjami, jakie w tym roku planuje zrealizować we wsi.

Gmina Nowa Ruda. W tym roku ma rozpocząć się w Przygórzu budowa placu zabaw, którego koszt oszacowano na 300 tys. zł. Mierzejewska bierze się też za pustostany w budynku sali wiejskiej, w których po remoncie powstaną mieszkania.

W 2023 r. powstaną ich projekty. Przebudowane zostanie też wejście do przedszkola samorządowego działającego we wsi. Zostanie też zrealizowany kolejny etap związany z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego we wsi. Położona zostanie na nim kostka. Prace będą sfinansowane z Funduszu Sołeckiego.

W planach są też drogi: wójt skierowała pismo do Powiatu Kłodzkiego, aby złożono wnioski o przyznanie rządowych pieniędzy na budowę chodnika w okolicach przystanku, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym poruszającym się drogą powiatową w kierunku Zatorza.

Z pieniędzy pochodzących z budżetu gminy zostanie wykonany projekt na przebudowę głównej drogi gminnej w centrum wsi (od przedszkola do samego jej końca, aż do skraju lasu). Wójt chce też, aby władze powiatu przedłużyły remontowany odcinek drogi na Zatorzu. Mierzejewska nie zgadza się, aby wyremontowany został zaledwie jej kilometr. W tym roku wróci też temat udrożnienia ul. Osiedle.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy