Reklama

Gmina Nowa Ruda rozda opaski bezpieczeństwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Redakcji

Gmina Nowa Ruda rozda opaski bezpieczeństwa - Zdjęcie główne

foto Archiwum Redakcji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Seniorzy po 65 roku życia, którzy potrzebują wsparcia w codziennym życiu, mogą zgłosić się do Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie po tzw. opaskę bezpieczeństwa.

Gmina Nowa Ruda. Osoby w wieku 65+ stanowią blisko ¼ wszystkich mieszkańców gminy z tego też powodu radni podjęli uchwałę o wprowadzeniu programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023, co pozwoli na zapewnienie całodobowej teleopieka dla 50 seniorów za pośrednictwem tzw. opasek bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy mieszkają sami lub z osobami, które nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki mogą zgłosić chęć posiadania opaski bezpieczeństwa. Bezpłatne urządzenie wyglądem przypominające zegarek nakładane jest na nadgarstek wyposażone jest w funkcje: przycisk bezpieczeństwa, sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące puls i saturację.

Jak mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie – Agnieszka Sikora projekt skierowany jest do 50 osób z terenu gminy. O przyznaniu usługi teleopieki będzie decydował stan zdrowia oraz kolejność zgłoszeń.

Warunkiem skorzystania ze wsparcia w ramach usługi teleopieki jest odpowiedni zasięg sieci komórkowej w miejscu zamieszkania oraz zdolność do obsługi alarmowego przycisku, znajdującego się na teleopasce i naładowania urządzenia
– wyjaśnia Siora.

Seniorzy, którzy chcieliby otrzymać opaskę bezpieczeństwa proszeni są o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy