Reklama

Gmina Nowa Ruda. Trwa budowa przydomowych oczyszczalnie ścieków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Użyczone

Gmina Nowa Ruda. Trwa budowa przydomowych oczyszczalnie ścieków - Zdjęcie główne

Jeżeli nie ma innej alternatywy i nie można podłączyć się do sieci kanalizacyjnej, to wówczas takie oczyszczalnie są jedynym rozsądnym rozwiązaniem w stosunku do szamb | foto Fot. Użyczone

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 ekologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków jest budowanych w gminie Nowa Ruda.

Gmina Nowa Ruda. W wyniku przeprowadzonego przez gminę przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, firma Arco z Nowej Rudy jest w trakcie prac. Wartość inwestycji to 1,4 mln zł. Gmina Nowa Ruda na budowę oczyszczalni pozyskała pieniądze. Wójt Adrianna Mierzejewska planuje pozyskać kolejne pieniądze na trzeci etap prac w przyszłym roku.

Urzędnicy przypominają o obowiązku zgłoszenia każdego zbiornika bezodpływowego oraz przydomowej oczyszczalni ścieków do ewidencji prowadzonej przez Gminę Nowa Ruda. Termin przyjmowania zgłoszeń został przesunięty do 30 listopada.  Budowa ma zakończyć się do połowy października 2022 r.  27 przydomowych oczyszczalni zastąpi niektórym mieszkańcom wsi szamba. 

 

Lepsze od szamb

Sama idea budowy przydomowych oczyszczalni ścieków jest prosta. Jeżeli nie ma innej alternatywy i nie można podłączyć się do sieci kanalizacyjnej, to wówczas takie oczyszczalnie są jedynym rozsądnym rozwiązaniem w stosunku do szamb. - Z szamb trzeba niestety bardzo często wywozić nieczystości. Trzeba mieć świadomość, że każdy mieszkaniec zużywa od 3 do 4 metrów sześciennych na miesiąc, więc jeżeli to jest 4-osobowa rodzina, to mamy 16 metrów sześciennych. Zbiornik trzeba by było zatem przynajmniej co 3 tygodnie opróżniać, wywozić, a to nie jest tania sprawa, więc jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest stosowanie takich właśnie lokalnych, biooczyszczalni – ocenia Ryszard Rzeczycki, prezez noworudzkich wodociągów.

 

 

K.Golak/inf. Gmina Nowa Ruda

 

Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy