Reklama

Gmina Nowa Ruda wychodzi ze stowarzyszenia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: <p><span style="font-size: xx-small;">nowarudaradkow.pl</span></p>

Gmina Nowa Ruda wychodzi ze stowarzyszenia - Zdjęcie główne

foto <p><span style="font-size: xx-small;">nowarudaradkow.pl</span></p>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich zajmuje się promocją Gór Sowich i przyciąganiem na ten teren turystów

Gmina Nowa Ruda występuje ze Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich, którego członkiem jest od 1997 r. Oficjalnie nie zgadzając się z działaniami podejmowanymi przez kierownictwo Stowarzyszenia. - Przyjęty kierunek działania Stowarzyszenia nie spełnia oczekiwań Gminy Nowa Ruda w zakresie rozwoju turystyki, rekreacji i wypoczynku - uzasadniał podjętą decyzję przez radnych Bogdan Tarapacki. - Po przeanalizowaniu kosztów ponoszonych przez gminę z tytułu przynależności do Stowarzyszenia w stosunku do przyjętego kierunku działania, podjęcie niniejszej uchwały jest uzasadnione - podkreślił przewodniczący rady. Co prawda dzięki temu w budżecie gminy pozostanie rocznie kilka tysięcy złotych, bo tyle wynosiły roczne składki płacone za przynależność do tej organizacji. Jednak już wkrótce może się okazać, że to jedyny plus tego wyjścia, a minusów będzie o wiele więcej. Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich zajmuje się bowiem promocją Gór Sowich i przyciąganiem na ten teren turystów. Ma też możliwości pozyskiwania funduszy na przeprowadzanie wspólnych kampanii promocyjnych.

Zdziwienie może budzi proces wystąpienia oraz brak informacji o takim zamiarze. W czwartek, 29 grudnia o godz. 10.00 w Dzierżoniowie odbyło się posiedzeniu zarządu STGGS, w którym brał udział przedstawiciel Gminy Nowa Ruda. Podczas posiedzenia, w sprawach różnych, przedstawiciel gminy wnioskował m.in. o zorganizowanie symbolicznego otwarcia sezonu turystycznego w Górach Sowich w roku 2017 na Przełęczy Sokolej. Wniosek ten został przyjęty jednogłośnie przez obecnych członków zarządu. Natomiast następnego dnia (piątek, 30 grudnia) otrzymaliśmy informację o podjętej uchwale o wystą- pieniu ze Stowarzyszenia. Celem Stowarzyszenia jest integracja środowisk budujących potencjał turystyczny obszaru Gór Sowich oraz jego wspólną promocję. Można to czynić w różnorodny sposób, pamiętając o naszym przesłaniu, że góry łączą a nie dzielą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy