Reklama

Gmina Nowa Ruda: Przedsiębiorcy zostali zwolnieni z części opłat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmina Nowa Ruda

Gmina Nowa Ruda: Przedsiębiorcy zostali zwolnieni z części opłat - Zdjęcie główne

Gmina Nowa Ruda: Podjęto nową uchwałę o pomocy dla lokalnych przedsiębiorców | foto Fot. Gmina Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Nowa Ruda: Na specjalnej sesji rady gminy przegłosowano ustawę o pomocy lokalnym przedsiębiorcom. Co udało się wypracować?

Gmina Nowa Ruda. Wójt Adrianna Mierzejewska wraz z radnymi spotkali się na nadzwyczajnym posiedzeniu rady gminy. Wspólnie opracowali rozwiązania mające ułatwić funkcjonowanie lokalnym przedsiębiorcom, których interesy zostały zamrożone przez koronawirusa.

 

 

Opłata za koncesję na alkohol

Pierwszym podjętym problemem była opłata za korzystanie z koncesji alkoholowej. Właściciele restauracji w gminie nie sprzedają teraz alkoholu, a muszą płacić za pozwolenie na handel. To właśnie z tego powodu opracowano uchwałę, która zakłada zwolnienie z pierwszej raty opłat, a pozostałe dwie raty zostają wydłużone do końca bieżącego roku. Przedsiębiorcy, którzy już zapłacili pierwszą ratę dostaną zwrot pieniędzy. Mogą też one być przesunięte na poczet zapłaty kolejnych rat. Przy normalnym stanie rzeczy, spłacenie drugiej i trzeciej raty musiałoby nastąpić kolejno do końca maja i września. Teraz przedsiębiorcy mają na to czas do końca grudnia. Gmina Nowa Ruda wprowadza uchwałę w życie po upływie 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego. 

 

Podatek od nieruchomości

Kolejną sprawą, która została podjęta na radzie gminy był podatek od nieruchomości. Przedsiębiorcy zostali z niego zwolnieni w okresie od 1 stycznia do 31 marca. Zwolnienie dotyczy gruntów i budynków związanych z prowadzeniem działalności w zakresie usług hotelarskich, pilotowania wycieczek, przewodnictwa turystycznego, a także posiadania kolejek linowych, wyciągów orczykowych i narciarskich. Przysługuje tylko tym przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu przez pandemię koronawirusa.

Natalia Kołodziej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy