Gmina Radków. To właśnie w Ratnie Górnym na istniejącym źródle wody, o parametrach określonych podczas przeprowadzonych badań jako "woda doskonała", powstało ujęcie, stacja uzdatniania wody oraz wodociąg.
Zgodnie z pozwoleniem wodno-prawnym gmina Radków pozyskuje z niego 49 m3/godzinę. Taka ilość pozwoli zabezpieczyć dostawy wody dla znacznej części gminy. Jest to bardzo ważne w kontekście obniżającego się systematycznie poziomu wody na ujęciach w Górach Stołowych i przy wodospadach Pośny.
Budowa ujęcia w Ratnie Górnym jest elementem kompleksowego działania zmierzającego do zapewnienia dostępu do wody pitnej dla mieszkańców naszej gminy. Innymi inwestycjami z tej grupy było wykonanie odwiertu głębinowego i ujęcia wody pitnej w Rudawie - przysiółek Tłumaczowa oraz trwająca jeszcze budowa ujęcia wody pitnej w Pasterce oraz w Karłowie, których zakończenie planowane jest na ten rok
– napisali w mediach społecznościowych pracownicy Urzędy Miasta i Gminy w Radkowie.
Inwestycja w Ratnie Górnym została zrealizowana w ramach projektu pn. "Budowa ujęć wody, budowa i remont odcinków sieci wodociągowej, budowa lokalnej oczyszczalni ścieków i odcinków sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Radków - Budowa ujęć wody w Ratnie Górnym", dofinansowanie ze środków Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Generalnym wykonawcą prac był Zakład Inżynierii Sanitarnej WINSAN.
Zobacz również: Zwyrodnialec przejechał człowieka, a jego ciało wywiózł do lasu
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.