Reklama

Góry Stołowe. Najwięcej turystów od 28 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Redakcja

Góry Stołowe. Najwięcej turystów od 28 lat - Zdjęcie główne

Odwiedzaj trasy turystyczne w godzinach od 8:00 – 10:00, wtedy unikniesz tłumów | foto Fot. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Góry Stołowe. Najwięcej turystów od 28 lat. W związku z tym pracownicy Parku Narodowego Gór Stołowych apelują do odwiedzających

Góry Stołowe. W związku z trwającym sezonem turystycznym pracownicy Parku Narodowego Gór Stołowych kierują do turystów do kilka rad, które umożliwią komfortowe zwiedzanie obszaru Parku Narodowego Gór Stołowych.

 

Nie widziałeś jeszcze najnowszego wydania Kobiecym Okiem? Kliknij TUTAJ i przeczytaj najnowszy numer

 

*Odwiedzaj trasy turystyczne w godzinach od 8:00 – 10:00, jeżeli nie jesteś w stanie odwiedzić Szczelińca Wielkiego albo Błędnych Skał w powyższych godzinach skorzystaj z wjazdów oraz wstępów pomiędzy godzinami 15:00-18:00. Zwiedzanie Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał w godzinach 10:00-15:00 nie zapewni wspaniałych wspomnień, a wyłącznie przejście w tłumie ludzi. Wąskie przejścia na trasach turystycznych uniemożliwiają sprawne przejście dla wszystkich. W godzinach pomiędzy 10:00- 15:00 na trasy turystyczne wybierają się wycieczki zorganizowane w grupach liczących często ponad 30 osób. W przypadku kiedy przewodnik opowiada wykonuje swoją pracę to przejście również może się wydłużyć. Dlatego w trosce o komfortowe zwiedzanie tras turystycznych zaplanuj sobie wycieczkę na Szczeliniec Wielki lub Błędne Skały omijając godziny 10:00-15:00. W tym czasie możesz odwiedzić okoliczne atrakcje w Kudowie-Zdroju, Radkowie, Lewinie Kłodzkim i pozostałych miejscowościach.

 

*Na szlaki turystyczne znajdujące się okolicy Drogi Stu Zakrętów kieruj się transportem zbiorowym. Ograniczona liczba miejsc parkingowych nie pozwoli wszystkim turystom znaleźć miejsca przy wjeździe na Błędne Skały, Narożniku, Drodze nad Urwiskiem i Wodospadach Pośny. Pozostawiając samochód w pasie drogowym (co jest surowo zabronione), pomyśl o innych osobach korzystających z drogi. Pozostawiając wąski korytarz przejazdu na drodze wojewódzkiej utrudniamy przejazd nie tylko turystom, ale również służbom ratunkowym. Może to właśnie Ty lub ktoś z Twoich bliskich będzie potrzebował pomocy, a utrudniony przejazd uniemożliwi podjęcie akcji ratunkowej! Pracownicy PNGS regularnie zgłaszają samochody pozostawione w nieodpowiedni sposób policji.

 

*Jeżeli dojechałeś na parking znajdujący się przy atrakcji turystycznej, a nie możesz na nim znaleźć miejsca kieruj się do Karłowa lub okolicznych miejscowości. Ponad 120 km szlaków na obszarze naszego Parku jest bezpłatne. Przejście przez Park nie będzie wiązało się z koniecznością opłacenia biletu wstępu! Na stronie PNGS.COM.PL w zakładce Turystyka znajdują się aktualne mapy obszaru, dodatkowo aplikacja Mapa Turystyczna lub Mapy.cz pomogą w znalezieniu najszybszej drogi do miejsca docelowego!

 

*Nie porzucamy pojazdów na dziko, może wiązać się to z mandatem sięgającym do 500 zł lub odholowaniem pojazdu.

 

*Przed wyjazdem do Parku Narodowego Gór Stołowych najlepiej zaplanować wycieczkę mając na uwadze miejsce pozostawienia pojazdu, a przypadku braku miejsca należy zaplanować alternatywny cel naszej podróży. Parkując w miejscu do tego przeznaczonym unikniemy mandatu i spokojnie będziemy mogli spacerować po szlakach turystycznych. 

 

Pracownicy apelują o zachowanie kultury

- Zachowaj podstawy kultury w stosunku do pracowników Parku Narodowego Gór Stołowych oraz pracowników firmy zajmującej się obsługą ruchu turystycznego. W tym roku mamy najwyższą liczbę odwiedzających Góry Stołowe od 28 lat istnienia Parku Narodowego Gór Stołowych, co również nie jest łatwe dla pracowników Parku Narodowego Gór Stołowych. Robimy co w naszej mocy, aby każdy z Państwa kontaktując się z nami uzyskał pomoc, jednak jeszcze raz prosimy o zachowanie kultury. Zachowania roszczeniowe i wulgarne nie pomogą nam ani Państwu w rozwiązaniu problemu. Prosimy odpuścić zwiedzanie Błędnych Skał i Szczelińca Wielkiego w porach między 10:00-15:00 - apelują pracownicy PNGS.

 

K.Golak/PNGS

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy