Reklama

Grozi im niewypłacalność

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Grozi im niewypłacalność - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdy szacuje straty jakie poniesie w związku z pandemią koronawirusa. Samorządy. Przedsiębiorcy. Mieszkańcy. Choć głośno się o tym nie mówi, koronawirus uderzył też w leśników, którzy również odczują skutki epidemii i gospodarczego przestoju.

- Poniesiemy ogromne koszty i straty. My żyjemy ze sprzedaży drewna. A sprzedaż drewna stanęła. Raz, że my w pokaźnym stopniu drewno sprzedawaliśmy Czechom i Niemcom. W Broumovie jest zakład, który od nas kupował, ale przejście graniczne w Tłumaczowie jest zamknięte, więc zostaje przejście w Kudowie-Zdroju. Nikt nie wozi bo jest za drogo. Tartaki i wszystkie zakłady z przeróbką drewna stanęły - ujawnia Jan Lenart, Nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów. - Nie kupują odbiorcy, a właściwie nie kupują Chińczycy, bo największym odbiorcą wyrobów drzewnych z Europy to były Chiny. Chiny przestały kupować. Nasza sprzedaż spadła w tej chwili gdzieś o 4050%, czyli połowę tego, co powinniśmy sprzedawać, a sprzedajemy w tej chwili na poziomie tak ograniczonym, że prawdopodobnie płynność finansowa (nasza jest jeszcze w miarę) całej dyrekcji we Wrocławiu (33 nadleśnictw) w lipcu się skończy – szacuje Lenart. Jak sytuacja się nie zmieni, to w lecie leśnicy prawdopodobnie staną przed dylematem niewypłacalności. - Ratujemy się trochę sprzedażą lokalną, bo te małe zakłady rodzinne jakoś próbują działać. Kupują trochę tego drewna - przyznaje nadleśniczy Lenart. - My jesteśmy też przygnieceni jakby drugą klęską. Świerk usycha i to drewno nie jest pełnowartościowe. Jeżeli jeszcze dłużej poleży, a musi, to jego wartość jeszcze się zmniejszy, więc duże kłopoty przed nami. Może jeszcze miesiąc, góra dwa, jak się nic nie zmieni, to wytrzymamy. Później nie wiem co będzie – rozkłada ręce nadleśniczy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy