Reklama

Grysem sypią po drogach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Grysem sypią po drogach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sierpniu na drogach będzie gorąco. Nie tylko przez upały. Rozpoczną się remonty dróg z użyciem emulsji i grysów na terenie miasta i gminy Nowa Ruda oraz gminy Radków.

Kiedy łata się emulsją i grysem? Remont taki jest wykonywany, gdy występują płytsze ubytki w nawierzchni drogi lub spękania nawierzchni oraz gdy droga wykonana jest z warstw różnych uziarnien grysów i emulsji. Cel? Wzmocnienie nawierzchni drogi. Remonty z użyciem grysów i emulsji na gorąco wykonuje się przy wysokich temperaturach, a więc najlepiej podczas wakacji. Które drogi z emulsją i grysem? Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku już ma wytypowane drogi, na których jeszcze w sierpniu rozpoczną się remonty. Drogowcy pojawią się na ulicach zarówno w mieście, jak i gminie Nowa Ruda, ale też w gminie Radków. Popularne „posypywanie” obejmie odcinki dróg Nowa Ruda - Przygórze, Nowa Ruda - Dzikowiec, Sokolec - Jugów - Ludwikowice Kł., Dzikowiec-Bożków (do skrzyżowania z drogą wojewódzką), Sierpnica-Bartnica. Z kolei w gminie Radków do remontów w ten sposób wytypowano drogi: Ścinawka Dolna - Raszków, granica państwa-Pasterka. Ostatni raz w 2017 r. Remonty wykonywane w ten sposób doprowadzają kierowców do furii. Wielu z nich niszczy swoje samochody. Pomimo to, po odszkodowania do zarządcy drogi się nie zgłaszają. - Remont nawierzchni dróg powiatowych przy użyciu emulsji i grysów został ostatnio wykonany w 2017 r., lecz nie było zgłoszeń od kierowców do naszej jednostki w sprawie uszkodzeń pojazdów powstałych w wyniku jego wykonania - informuje Tadeusz Rogowski z kłodzkiego Zarządu Dróg Powiatowych. - Podczas wykonywania remontu wykonawca robót ustawia na czas ich prowadzenia oznakowanie drogowe, którego przestrzeganie przez kierowców jest warunkiem do nie powstania szkód w pojazdach - dodaje. 8 odszkodowań dla kierowców Jak zapewnia Rogowski, kłodzki zarządca dróg jest ubezpieczony na wypadek uszkodzenia samochodów na drogach powiatowych. W tym roku kasa z odszkodowania została wypłacona już ośmiu kierowcom. - Zarząd Dróg Powiatowych zawarł umowę ubezpieczeniową z PZU. Użytkownicy dróg zgłaszają do naszej jednostki uszkodzenia swoich pojazdów powstałe na drogach powiatowych głównie w związku z wjechaniem w ubytek nawierzchni drogi. W roku bieżącym ubezpieczyciel PZU wydał 8 pozytywnych decyzji dotyczących wypłaty odszkodowań uszkodzonych pojazdów na kwotę od 567,09 zł do 4 505,74 zł - mówi Rogowski. Drogi wojewódzkie bez grysu Z kolei Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, czyli zarządca dróg wojewódzkich informuje, że na naszym terenie remonty dróg z użyciem grysów i emulsji konieczne nie są. - Na drogach wojewódzkich na terenie miasta i gminy Nowa Ruda oraz miasta i gminy Radków w miesiącach czerwiec i lipiec bieżącego roku nie były wykonywane naprawy nawierzchni remonterem ciśnieniowym przy użyciu emulsji asfaltowej oraz grysów (tzw. metodą Patchera). Z przeprowadzanych objazdów drogi przez inspektora terenowego DSDiK i dokonywanych przez niego obserwacji naprawionej nawierzchni nie stwierdzono zastrzeżeń do jakości wykonanych prac - zapewnia Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy