Reklama

Grzywna za machloje

Opublikowano: pt, 15 lis 2019 00:00
Autor:

Grzywna za machloje - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zostali skazani na kary grzywny. Dostali też czasowy zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziś Jerzy K. nadal jest strażakiem.

To sprawa z 2015 r. Wówczas, 11 grudnia została sporządzona policyjna notatka urzędowa, z której wynikało, iż w ramach prowadzonych czynności operacyjnych uzyskano informacje, że 2 strażaków OSP w Ludwikowicach Kł., w okresie od 2012 do 2014 r. podrabiało podpisy naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej na kartach pracy pojazdu marki STAR, które następnie były przedkładane do rozliczenia w Urzędzie Gminy w Nowej Rudzie. Chodziło o kasę za udział w akcjach gaśniczych. W marcu 2016 r. sprawa trafiła na biurko prokuratora. Zarzuty w tej sprawie postawiono Jerzemu K. i Zenonowi D. Wyrok zapadł 15 czerwca 2016 r. - Panom wymierzono karę grzywny. Jerzemu K. karę 50 stawek dziennych grzywny, przy przyjęciu, iż stawka dzienna wynosi 40 zł. Orzeczono też zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w Ochotniczej Straży Pożarnej na okres dwóch lat. Zenonowi D. wymierzono karę 50 stawek dziennych grzywny, przy przyjęciu, iż stawka dzienna wynosi 20 zł. Dostał też zakaz zajmowania wszelkich stanowisk w Ochotniczej Straży Pożarnej na okres roku - informuje Monika Pawelec z Sąd Rejonowy w Kłodzku. Dziś Jerzy K. w dalszym ciągu jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, ale nie piastuje już żadnych funkcji w zarządzie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy