Reklama

Ile kasy dla prezesa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Ile kasy dla prezesa? - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku rada nadzorcza przyznała prezesowi noworudzkich wodociągów nagrodę roczną w wysokości 82 tys. 270 zł.

Tak rada nadzorcza postanowiła nagrodzić prezesa za jego pracę w 2017 r. Teraz mówi się, że tegoroczna nagroda za jego pracę w ubiegłym roku może być jeszcze większa i wahać się w granicach 85-86 tys. zł. Te sumy kłują w oczy. Zwłaszcza pracowników niższych szczebli, którzy o takich pieniądzach mogą tylko marzyć. Te bajońskie kwoty to jednak ta dobra strona bycia prezesem spółki. I to szczęście ma Ryszard Rzeczycki, prezes noworudzkich wodociągów, który o wysokości nagrody za 2018 r., rozmawiać nie chce, odsyłając nas do rady nadzorczej. Rzeczycki przypomina jednak, że w jego spółce sporo się dzieje. - W chwili obecnej realizowane są zadania inwestycyjne o wartości przekraczającej 30 mln zł. Tak dużych inwestycji nie prowadziło ani miasto Nowa Ruda, ani gmina - mówi nam Rzeczycki. - W ramach tych inwestycji wybudowano ok. 3 km kanalizacji sanitarnej na terenie Drogosławia i Ludwikowic Kł. Kończona jest budowa zakładu uzdatniania wody w Dzikowcu-Podlesiu opartego na stabilnych w wydajnościach wodach wglebnych, bo głębokość studni wynosi 130 m. Pozwoli on na uniezależnienie się od zmiennych w wydajnościach ujęciach powierzchniowych - dodaje Rzeczycki. Z tego samego projektu kupiono też samochód do ciśnieniowego przepłukiwania kanalizacji sanitarnej i budowana jest kompostownia osadów pościekowych. Czy jednak ta inwestycja to powód, aby kolejny rok z rzędu prezes brał tak olbrzymie nagrody? Zwłaszcza, że co miesiąc dostaje też olbrzymią pensję. Pracownicy dostaną o wiele mniej Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie działa na terenie 5 gmin. Majątek będący w zarządzie ZWiK przekracza 100 milionów złotych. Spółka zatrudnia ponad 100 pracowników. Zapytaliśmy prezesa Rzeczyckiego, czy przewiduje w tym roku podwyżki dla swoich pracowników - 14 lutego przedstawiciel spółki podpisywał protokół odbioru zadania. Zysk osiągnięty z tego zadania zostanie przeznaczony na nagrody dla pracowników z chwilą wpłynięcia środków na konto spółki - odpowiada w zaskakujący sposób Ryszard Rzeczycki. To zadanie, to uzbrojenie osiedla na terenie Kamieńca Ząbk., które wodociągowcy przeprowadzali od listopada do stycznia i zgarnęli za to 953 tys. 350 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy