Reklama

Ilu uchodźców z Ukrainy przebywa w Nowej Rudzie?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa akcja zbierania darów w punktach zbiórek. Miasto wykorzystuje je dla uchodźców mieszkających w Nowej Rudzie.

W Nowej Rudzie na dzień 16 maja przebywało 469 uchodźców z Ukrainy. 345 osób znalazło schronienie w dwóch obiektach zgłoszonych jako baza noclegowa dedykowana uchodźcom, a u osób prywatnych przebywają 124 osoby. 

Najwięcej uciekinierów przebywa w Domu Wypoczynkowym przy ul. Kłodzkiej w Słupcu. Z bazy korzysta tam 300 osób. 45 osób mieszka w Hotelu Parkowa przy ul. Strzeleckiej w Centrum.

PESEL

Zakończono nadawanie numerów PESEL dla Uchodźców. Tak zwany PESEL ze statusem UKR pozwala im na korzystanie ze służby zdrowia, ubezpieczeń, pomocy socjalnej, zatrudnienia czy otwarcia konta. Obecnie czynności związane z nadawaniem PESEL są prowadzone na bieżąco. Do 16 maja nadano 550 numerów PESEL. 

Zbiórka darów

Trwa akcja zbierania darów w punktach zbiórek. Miasto wykorzystuje je dla uchodźców mieszkających w Nowej Rudzie. Z zebranych dotychczas darów wysłano bezpośrednio do Ukrainy cztery transporty.  

Kasa

Na zadania związane z utrzymaniem na terenie Nowej Rudy uchodźców miasto otrzymało z budżetu Wojewody Dolnośląskiego pieniądze w wysokości 1.448.198,25 zł, głównie z przeznaczeniem na zakwaterowanie i wyżywienie osób przebywających w obiektach objętych decyzjami wojewody oraz na pomoc społeczną w ramach Funduszu Pomocy. 

Ilu Ukraińców w szkołach i przedszkolach? 

Według stanu na czwartek, 12 maja do placówek oświatowych – szkoły podstawowe i przedszkola w Nowej Rudzie uczęszcza 96 dzieci.

• Szkoła Podstawowa nr 7 – 67 uczniów;

• Szkoła Podstawowa nr 2 – 14 uczniów;

• Szkoła Podstawowa nr 6 – 4 uczniów;

• Przedszkole Miejskie nr 1 – 4 wychowanków;

• Przedszkole Miejskie nr 2 – 1 wychowanek;

• Przedszkole Miejskie nr 3 – wychowanków;

• Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek – 4 wychowanków. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy